Podstępem chcieli przekroczyć granicę

2021-10-12 7:10
Podstępem chcieli przekroczyć granicę
Autor: WMOSG Podstępem chcieli przekroczyć granicę

Na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach, funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali dwóch obywateli Rosji. Jeden do kontroli granicznej okazał sfałszowane prawo jazdy, drugi zaś zmienił swoje nazwisko. Mężczyźni zostali ukarani mandatami po tysiąc złotych każdy.

Do odprawy na kierunku wyjazdowym z Polski stawił się 35-letni Rosjanin, mieszkający w Niemczech. Mężczyzna do kontroli granicznej przedstawił łotewskie prawo jazdy. W trakcie odprawy, funkcjonariusz SG szczególną uwagę zwrócił na nieprawidłowości w blankiecie. Okazało się, że dokument o takim numerze nie istnieje.

Dwa dni później zatrzymano 31-letniego obywatela Rosji. Podróżny podjechał do odprawy, również na kierunku wyjazdowym z Polski. Użył podstępu, zmieniając swoje nazwisko. Mieszkaniec obwodu kaliningradzkiego za wcześniejsze oszustwa, miał zakaz wjazdu i pobytu na terytorium państw Schengen do kwietnia 2022 roku.

Obaj przyznali się do popełnionych przestępstw. Usłyszeli zarzuty i poddali się dobrowolnie karze.

Zatrzymanie mężczyzny, który śmiertelnie potrącił 4-latka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE