Pierwszy ptasi bufet w Braniewie. Zobacz, gdzie go szukać

2021-04-12 6:11 mh
Pierwszy ptasi bufet w Braniewie. Zobacz, gdzie go szukać
Autor: MH Ptasi bufet pojawił się w okolicach braniewskiej przepławki i Stadionu Miejskiego.

W Braniewie pojawił się ptasi bufet. To automat ze specjalną karmą dla ptaków lądowych. Jest to mieszanka zbóż, orzechów i nasion.

Ptasi Bufet to marka oferująca urządzenia edukacyjne z funkcją wydawania zdrowej karmy dla ptaków. Urządzenia są w pełni automatyczne i zapewniają dostęp do karmy składającej się z różnorodnych i odżywczych zbóż oraz ziaren dla ptactwa wodnego lub lądowego. Projekt realizuje prywatna firma, która współpracuje z samorządami. Takie urządzenia stoją już np. w Rumi, Ostródzie, Barczewie, Suwałkach oraz Nowym Stawie.

Braniewo też ma ptasi bufet

W Braniewie urządzenie ustawiono w okolicy przepławki i Stadionu Miejskiego. To miejsce spacerów rodzinnych nad rzeką Pasłęką. Rzeka to ulubione miejsce kaczek, które przyzwyczaiły się do tego, że mieszkańcy Braniewa przynoszą im pokarm. Niestety najczęściej jest to chleb, który nie jest zdrową karmą dla ptaków. Automat ze zdrowym pokarmem pełni także funkcję edukacyjną. Ma tablice z informacjami o tym czym wolno, a czym nie powinno się karmić ptaków.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Sztuczne słońce do walki z koronawirusem | ESKA XD - Mobmania #20