Osadzeni pójdą w las

2022-01-07 10:31
Osadzeni pójdą w las
Autor: www.pixabay.com Zdjęcie stanowi ilustrację do materiału

Areszt Śledczy w Elblągu podpisał porozumienia z Nadleśnictwem Elbląg oraz Nadleśnictwem Zaporowo rozpoczynając w ten sposób współpracę w ramach programu „Praca dla więźniów”.

Osadzeni z aresztów w Elblągu i w Braniewie będą pomagać np. przy zalesianiu terenów ich porządkowaniu i oczyszczaniu, przy usuwaniu skutków klęsk żywiołowych, pożarów, powodzi, zanieczyszczeń. Dzięki zatrudnieniu, osadzeni będą mogli zdobywać nowe umiejętności i zwiększą w ten sposób swoje szanse na rynku pracy po opuszczeniu zakładu karnego.

Natomiast społeczność Elbląga, Braniewa i okolicznych miejscowości będzie mogła korzystać ze wsparcia Służby Więziennej w realizacji zadań i przedsięwzięć.

PGL LP to największa w Unii Europejskiej organizacja zarządzająca lasami należącymi do Skarbu Państwa, przy czym Nadleśnictwo Elbląg, obejmujące Mierzeję Wiślaną, Żuławy i Wysoczyznę Elbląską, jest jednym z największych w Polsce. Nadleśnictwo Zaporowo z obszarem 18291 ha w obrębie 7 gmin powiatu braniewskiego i elbląskiego stanowi również duży potencjał do współpracy w zakresie odpłatnego zatrudniania osadzonych.

W przygotowaniu porozumienia o współpracy pomiędzy Lasami Państwowymi a Służbą Więzienną uczestniczył Michał Gzowski, rzecznik prasowy Lasów Państwowych.

— Pamiętajmy, że chroniąc przyrodę, chronimy nasze dziedzictwo narodowe — mówi Gzowski. — Praca osadzonych na rzecz Lasów Państwowych przyczyni się do zwiększenia dbałości o nasze wspólne dobro.  

Dramatyczny wypadek na moście Gdańskim w Warszawie

QUIZ: Zgadnij, jaką gwiazdą jestem

Pytanie 1 z 6
Po karierze telewizyjnej zająłem się rolnictwem. Mam za sobą najgorszy moment tej kariery... Zostałem zaatakowany przez krowę, w błocie, podczas burzy, ze zmiażdżonymi jądrami... Kim jestem?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE