Siatkarze z Lechowa

Autor: UM Pieniężno

Młodzi siatkarze z powiatu braniewskiego zagrają na ogólnopolskich parkietach

2020-03-06 11:19

Siatkarze Uczniowskiego Klubu Sportowego w Lechowie wygrali III Turnieju eliminacyjny KINDER+SPORT siatkarskich „czwórek” chłopców w Giżycku. Było to trzecie zwycięstwo w tej edycji rozgrywek po wcześniejszych sukcesach na turniejach w Kętrzynie i Olsztynku.

Oba miały podobny przebieg; bardzo szybkie zwycięstwa w fazie grupowej oraz pucharowej i zacięte mecze finałowe z drużyną Koszałek opałek Węgorzewo stojące na wysokim poziomie sportowym. Tak samo było w Giżycku, gdzie w finale spotkały się najlepsze teamy w województwie. Lechowianie rozpoczęli słabo w przeciwieństwie do kolegów z Węgorzewa, dlatego przegrali pierwszego seta 9:15.

W drugim powrócili do bardzo dobrej gry wygrywając 15:7 i o zwycięstwie zadecydował trzeci set, w którym lepsze było Lechowo prowadząc przez całego seta, ostatecznie wygrywając 8:6, cały mecz 2:1. Trzeci wygrany turniej dał drużynie Krzysztofa Kochanowskiego bezpośredni awans do Finału Ogólnopolskiego w Zabrzu, w którym Lechowo zagra trzeci rok z rzędu.

Drużyna Lechowa została stworzona z myślą o najwyższych celach. Zdobyciu tytułu mistrza województwa, awansie do Finału Ogólnopolskiego, nawiązaniu walki z najlepszymi drużynami w kraju godnie reprezentując Warmię i Mazury. Na razie pewnie wygrywają wszystkie mecze, jednak poziom sportowy w finałach ogólnopolskich jest wyższy o kilka klas. W składzie oprócz lechowian Wiktora Konsalika i Szymona Wolaka grają czołowi siatkarze naszego województwa:Maciej Moszczyński i Konrad Żyliński z Dywit, Jakub Sienkiewicz z Dobrego Miasta i najmłodszy w zespole, czyniący duże postępy Miłosz Machnowski z Pieniężna.