Kolejni nieodpowiedzialni kierowcy zatrzymani w powiecie braniewskim

2022-08-09 11:08
Kolejni nieodpowiedzialni kierowcy zatrzymani w powiecie braniewskim
Autor: KMP Elbląg Kolejni nieodpowiedzialni kierowcy zatrzymani w powiecie braniewskim

Jazda pomimo orzeczonego zakazu oraz spożytego alkoholu – to główne przewinienia kierowców, których dyscyplinowali policjanci „drogówki” w trakcie weekendu. Funkcjonariusze cały czas ostrzegają – zero pobłażania wobec nietrzeźwych kierowców.

Piłeś? Nie jedź! Przekaz, choć oczywisty, jest wciąż lekceważony przez niektórych kierowców, którzy za nic mają obowiązujące prawo oraz bezpieczeństwo własne i innych. Tym razem do niechlubnego grona pijanych na naszych drogach dołączyło dwóch kierowców osobówek. Pierwszy z nich został zatrzymany przez braniewską „drogówkę”. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że 34-latek prowadził auto mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Co więcej, sprawdzenia w służbowych systemach potwierdziły, że kierowca ma coś jeszcze „na sumieniu”. 34-latek zlekceważył bowiem sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Dzień później, na drodze s-22 policjanci uniemożliwili dalszą jazdę kolejnemu nietrzeźwemu uczestnikowi ruchu. Okazało się, że siedzący za kierownicą opla mężczyzna prowadził mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci przypominają i ostrzegają: pijani użytkownicy dróg to realne zagrożenie dla innych. Są sprawcami wielu wypadków, również tych tragicznych w skutkach. Alkohol nawet w niewielkich ilościach zaburza sprawność psychofizyczną oraz psychomotoryczną co stwarza ogromne niebezpieczeństwo. Niestety, wciąż zdarzają się kierowcy, którzy za nic mają życie swoje i innych i decydują się na jazdę „na podwójnym gazie”

ESKA Summer City Terma Bania i Rabkoland

Jak dobrze znasz kultowe horrory? QUIZ dla prawdziwych miłośników grozy

Pytanie 1 z 8
Którego z tych horrorów nie nakręcił Wes Craven?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE