"Klaus" Netflixa na podium! Nagrodę za film otrzymał Braniewianin

2020-02-06 13:35
Klaus obsypany nagrodami. Animacja ma szansę na Oskara
Autor: Netflix

W Royce Hall tradycyjnie już rozdano prestiżowe nagrody Annie przyznawane za osiągnięcia związane z produkcjami animowanymi. Tym razem gwiazdą gali byli włodarze Netflixa, którzy otrzymali aż 19 trofeów, w tym najlepsze nagrody za film fabularny "Klaus". To urocza animacja świąteczna współtworzona przez Polaków. Wśród nagrodzonych znaleźli się również polscy scenarzyści, m.in. Marcin Jakubowski pochodzący z Braniewa w województwie warmińsko-mazurskim.

Animowany „Klaus” zgarnął aż siedem statuetek i wygrał we wszystkich kategoriach, do których był nominowany. Nagrodzeni zostali również współtwórcy filmu, m.in. dwójka Polaków - Szymon Biernacki i Marcin Jakubowski. Pracowali przy filmie jako scenarzyści. Miasto Braniewo jest szczególnie dumne z Pana Marcina, który urodził się w Braniewie w dniu 5 marca 1979 roku. Uczęszczał również do byłej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Konarskiego, a następnie do Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Sikorskiego. Na studia wyjechał do Gdańska, gdzie mieszka do dziś.

"Klaus" to świąteczny, komediowy film animowany produkcji hiszpańskiej z 2019 roku. Opowiada historię listonosza wysłanego do zamarzniętego miasteczka na północy, gdzie ukrywa się Święty Mikołaj. Film został napisany i wyreżyserowany przez Sergio Pablosa, wyprodukowany przez jego firmę Sergio Pablos Animation Studios przy wsparciu Aniventure i dystrybuowany przez Netflix jako ich pierwsza, oryginalna produkcja animowana.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE