Kino w Braniewie będzie miało swoją nazwę, logo i nową oprawę wizualną. Wszystko poznamy wiosną tego roku

2020-03-04 10:14
Kino w Braniewie będzie miało swoją nazwę
Autor: Fanpejdż BCK

Jedyne kino w Braniewie funkcjonuje w Braniewskim Centrum Kultury przy ul. Katedralnej i tak jest przez wszystkich nazywane. Nie ma własnej, wyróżniającej je nazwy. Kilkadziesiąt lat temu w tym samym miejscu działało kino "Dar", ale do tego szyldu nie powrócono. Nowa nazwa będzie związana z Braniewem. Kino będzie miało swoje logo i nową oprawę wizualną. Niespodzianka zostanie ujawniona wiosną tego roku.

Budynek przy ul. Katedralnej w Braniewie , w którym funkcjonuje kino to siedziba Braniewskiego Centrum Kultury. To przebudowany na przełomie XX/XXI budynek dawnego kina "Dar", oddany do użytku w 2006 roku.

Przez kilka lat Braniewo nie miało kina. Nowe powołane do życia w Braniewskim Centrum Kultury nie otrzymało już własnej nazwy. W 2020 roku pomysł powrócił, zwłaszcza, że jak przyznaje zajmująca się kinem Małgorzata Stemplińska z BCK-a, pracownikom też brakowało nazwy instytucji. Problemy pojawiały się np. w urzędowych pismach, gdzie na wyjaśnienia brakowało miejsca w rubrykach.

Nazwa wymyślona przez pracowników tej instytucji będzie związana z Braniewem, kino będzie miało swoje logo i nową oprawę wizualną. Wszystko zostanie podane do publicznej wiadomości już niebawem. Wiosną tego roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE