Co połączyło Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i Muzeum Ziemi Braniewskiej?

2021-05-07 23:08
Co połączyło Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i Muzeum Ziemi Braniewskiej?
Autor: MH Grafika jest kopią- transkrypcją oryginalnej grafiki z 1684 r. wykonanej przez Krzysztofa Harthnocha.

Do zbiorów Muzeum Ziemi Braniewskiej trafiła grafika elbląskiej artystki Haliny Różewicz – Książkiewicz. Z prezentem do Muzeum przyjechała szefowa Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego Teresa Wojcinowicz.

To kopia - transkrypcja oryginalnej grafiki z 1684 r. wykonanej przez Krzysztofa Harthnocha przedstawiającej średniowieczne Braniewo. W latach 80-tych ubiegłego wieku według tego projektu wykonano mural na bloku przy ul. Gdańskiej koło mostu w Braniewie. 

- Pracy, która powstała na ścianie jednego z braniewskich bloków już nie ma, ale projekt Haliny Różewicz- Książkiewicz wzbogaci nasze zbiory – mówi Zbigniew Kędziora z Muzeum Ziemi Braniewskiej.

Drugi historyczny mural braniewski  jeszcze jest, ale coraz słabiej go widać. Można go zobaczyć na budynku przy Amfiteatrze.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Ranking sklepów internetowych. Które z nich cieszą się największą popularnością?

Najpiękniejsze zabytki Europy. Gdzie to jest?

Pytanie 1 z 10
Gdzie mieści się Partenon?
Zdjęcie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE