BWP-y pływają, a czołgiści zdają egzamin - tak ćwiczą żołnierze z Braniewa

2021-05-14 8:32
 BWP-y pływają, a czołgiści zdają egzamin - tak ćwiczą żołnierze z Braniewa
Autor: arch. 16DZ Intensywne szkolenie 9 brygady z Braniewa na poligonie w Orzyszu.

BWP-y pływają, a czołgiści zdają egzamin przed wyjazdem na misję. Żołnierze 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej szkolą się w maju intensywnie na poligonie w Orzyszu.

Na poligon do Orzysza wyjechali, by szkolić się do wykonywania zadań zarówno w kraju jak i za granicą. Batalion zmechanizowany 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej realizuje zajęcia z pokonywania przeszkody wodnej na jeziorze Kępno. To początek większego szkolenia żołnierzy 16 Dywizji Zmechanizowanej. Pogoda sprzyja szkoleniu, bo wzrosła temperatura i kontakt z wodą daje możliwość przyjemnej ochłody.

- Nasze BWP-y zdają egzaminy z pływania – mówią żołnierze.

Tymczasem na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Orzyszu są także żołnierze 1 batalionu czołgów z Braniewa, którzy latem tego roku wyjadą na swoją kolejną misję. Stanowić będą trzon IX zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego Łotwa. W Orzyszu trwa certyfikacja kontyngentu. To będzie ich ostatni egzamin przed wyjazdem.

"Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!"

Kayah i jej Testosteron rozgrzeje słuchaczy Radia SuperNova

Gwara - Sprawdź, czy zrozumiesz, co do Ciebie mówią w innych regionach Polski

Pytanie 1 z 12
Jeżeli ktoś zaproponuje Ci na Warmii i Mazurach "anielskie ruchańce" to znaczy, że...
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE