Budżet Obywatelski Braniewa pokonany przez koronawirusa. W tym roku nie będzie głosowania

2020-05-20 12:12 MH
Budżet Obywatelski Braniewa pokonany przez koronawirusa. W tym roku nie będzie głosowania
Autor: arch. UM Braniewo

Burmistrz Braniewa ogłosił, że w tym roku nie zostanie zrealizowany żaden projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego. "W dobie trwającej pandemii musimy myśleć o oszczędnościach, które mogą się przydać, by sfinansować inne pilne, nieprzewidziane wydatki - powiedział Tomasz Sielicki na spotkaniu z wnioskodawcami. Głosowanie nad projektami do tegorocznego BO Braniewa nie mogło się odbyć w planowanym terminie w powodu sytuacji pandemicznej.


- To przykra decyzja, ale podyktowana jak najbardziej racjonalnymi przesłankami. (...)Z jednej strony umotywowane jest to względami bezpieczeństwa osób, które chciałyby zagłosować na dany projekt, z drugiej zaś w dobie trwającej pandemii musimy myśleć o oszczędnościach, które mogą się przydać, by sfinansować inne pilne, nieprzewidziane wydatki. Ze względu na koronawirusa kwestia budżetu obywatelskiego już przecież przesunęła się o kilka miesięcy, a to mogłoby stanowić znaczącą komplikację w znalezieniu odpowiednich wykonawców inwestycji, a przez to także do tego, by wybrany przez mieszkańców projekt udało się sfinalizować do końca bieżącego roku - powiedział burmistrz Tomasz Sielicki na spotkaniu z wnioskodawcami, którzy jednogłośnie przychylili się do decyzji samorządowca.

Przypomnijmy, że na listę propozycji, które miały walczyć o środki z tegorocznego budżetu obywatelskiego w Braniewie wpisano 6 projektów:


1. Ekologiczny plac zabaw „Mrówka”,
2. Braniewska łąka kwietna,
3. Wspólnie gramy o trybuny,
4. Budowa pomnika Orła Białego,
5. Bezpieczeństwo przede wszystkim – mały czy duży o bezpieczeństwo dba, bo braniewianin tak już ma!,
6. Renowacja obiektu sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Senatu RP w Braniewie.