Braniewska Noc Muzeów. To już V edycja

2021-05-24 23:30
Braniewska Noc Muzeów. To już V edycja
Autor: W.Bryl/TMB Jeden z magnesów pamiątkowych Muzeum Ziemi Braniewskiej.

Noc Muzeów w Braniewie już w ten weekend. Dokładnie w sobotę 29 maja Muzeum Ziemi Braniewskiej zaprasza na V edycję nocy muzeów. Eska Braniewo jest patronem medialnym tego przedsięwzięcia.

Oprócz nocnego zwiedzania organizatorzy zadbali o kilka dodatkowych atrakcji. Jeżeli tylko pogoda na to pozwoli, to większość z nich odbywać się będzie na placu przed muzeum. Wszystkie atrakcje Braniewskiej Nocy Muzeów będą bezpłatne.

Sobota (29 maja) będzie pracowitym dniem braniewskich muzealników z Towarzystwa Miłośników Braniewa. Od godz. 12.00 do 16.00 tradycyjnie czekać będą na zwiedzających w ramach swoich codziennych dyżurów. Natomiast o godz. 16.00 rusza V edycja Braniewskiej Nocy Muzeów. Na oficjalne otwarcie Nocy przygotowano wernisaż wystawy pt. „Braniewo na starych zdjęciach i widokówkach”. O tej samej porze ruszają wydarzenia plenerowe w Osadzie Wikingów zlokalizowanej na placu przed muzeum. W programie m.in. zabawy i konkursy historyczne.

O godz. 18.00 organizatorzy zapraszają na wykład dr. hab. Prof. UWM Stanisława Achremczyka, a o godz. 19:30 rozpocznie się “Koncert przed Arkadami”. Mieszkańcy Braniewa i goście muzealników będą mogli wysłuchać koncertu skrzypcowego w wykonaniu Anastazji Studzińskiej. Po koncercie o godz. 21.00 rozpocznie się nocne zwiedzanie sal wystawowych braniewskiego muzeum.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Słodko na wrocławskim Festiwalu Czekolady.

QUIZ. Geograficzne rekordy świata. Nawet szkolna "szóstka" nie gwarantuje maksa

Pytanie 1 z 10
Gdzie znajduje się najwyższy wodospad na świecie?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE