Aleksandra Lisowska

Autor: Paweł Skraba/Super Express

Braniewianka Mistrzynią Europy w Maratonie!

2022-08-16 6:56

Pochodząca z Braniewa Aleksandra Lisowska osiągnęła największy sukces w swojej karierze i zdobyła dla Polski złoty medal podczas pierwszego finału Mistrzostw Europy w lekkoatletyce w Monachium.

Aleksandra Lisowska od początku znajdowała się w grupie prowadzącej. Polka na około 10 kilometrów przed metą potwierdziła, że jest w bardzo dobrej dyspozycji siłowej i wyrwała do przodu.

Lisowska zostawiła w tyle rywalki na około 3 kilometry przed metą. Prowadzenia nie oddała do końca. Zawodniczka urodzona w Braniewie finiszowała z czasem 2:28,36 s. Przypomnijmy, że początki kariery sportowej Aleksandry Lisowskiej związane są z Zatoką Braniewo, gdzie odkryto jej wielki talent sportowy. Wygrywała już wówczas wiele zawodów w województwie i makroregionie.

Dotychczas na mistrzostwach Europy reprezentantki Polski nigdy nie zajęły miejsca wyższego niż 10. Największym sukcesem w historii jest złoto Wandy Panfil-González złoty medal mistrzostw świata w 1991 r.

SZOK! Polki zgarnęły wszystkie medale we wspinaczce sportowej podczas ME w Monachium!