Bądź bezpieczny podczas sezonu grzewczego

2021-11-29 23:55
  Bądź bezpieczny podczas sezonu grzewczego
Autor: arch. KP PSP Braniewo Promocja bezpiecznych postaw.

W związku z trwającym sezonem grzewczym - strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Braniewie przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa pożarowego w domach.

W okresie jesienno-zimowym, w domach, w których urządzenia grzewcze oraz przewody kominowe i wentylacyjne są wadliwe lub źle użytkowane wzrasta ryzyko śmiertelnego zatrucia czadem, który nazywany jest także cichym zabójcą, ponieważ jest niewidoczny oraz nie ma smaku ani zapachu.

Prawda w liczbach

Od 1 października 2021 roku strażacy uczestniczyli w 478 interwencjach związanych z emisją tlenku węgla w budynkach mieszkalnych, w których pięć osób straciło życie, a 178 uległo podtruciu. Od 1 stycznia 2021 roku strażacy odnotowali już 3681 interwencji związanych z tlenkiem węgla w mieszkaniach, 1138 osób uległo podtruciu, niestety 35 osób zatruło się śmiertelnie.

Zapamiętaj!

Pamiętajmy o dokonaniu okresowych, obowiązkowych, przeglądów instalacji gazowej, elektrycznej oraz przewodów wentylacyjnych i kominowych. Przeglądy wykonuje wykwalifikowany kominiarz oraz osoby z odpowiednimi uprawnieniami do kontroli instalacji gazowej lub elektrycznej. Dla poprawy bezpieczeństwa powinniśmy też zainstalować domową czujkę dymu, która ostrzeże nas głośnym sygnałem dźwiękowym, o powstaniu ognia.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

103. rocznica utworzenia Marynarki Wojennej

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE