Bądź bezpieczny podczas sezonu grzewczego

2021-11-29 23:55
  Bądź bezpieczny podczas sezonu grzewczego
Autor: arch. KP PSP Braniewo Promocja bezpiecznych postaw.

W związku z trwającym sezonem grzewczym - strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Braniewie przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa pożarowego w domach.

W okresie jesienno-zimowym, w domach, w których urządzenia grzewcze oraz przewody kominowe i wentylacyjne są wadliwe lub źle użytkowane wzrasta ryzyko śmiertelnego zatrucia czadem, który nazywany jest także cichym zabójcą, ponieważ jest niewidoczny oraz nie ma smaku ani zapachu.

Prawda w liczbach

Od 1 października 2021 roku strażacy uczestniczyli w 478 interwencjach związanych z emisją tlenku węgla w budynkach mieszkalnych, w których pięć osób straciło życie, a 178 uległo podtruciu. Od 1 stycznia 2021 roku strażacy odnotowali już 3681 interwencji związanych z tlenkiem węgla w mieszkaniach, 1138 osób uległo podtruciu, niestety 35 osób zatruło się śmiertelnie.

Zapamiętaj!

Pamiętajmy o dokonaniu okresowych, obowiązkowych, przeglądów instalacji gazowej, elektrycznej oraz przewodów wentylacyjnych i kominowych. Przeglądy wykonuje wykwalifikowany kominiarz oraz osoby z odpowiednimi uprawnieniami do kontroli instalacji gazowej lub elektrycznej. Dla poprawy bezpieczeństwa powinniśmy też zainstalować domową czujkę dymu, która ostrzeże nas głośnym sygnałem dźwiękowym, o powstaniu ognia.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

103. rocznica utworzenia Marynarki Wojennej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE