Załamanie pogody w Podlaskiem. Silny wiatr, 30 tys. odbiorców bez prądu

2022-01-14 15:33
Załamanie pogody w Podlaskiem. Silny wiatr, 30 tys. odbiorców bez prądu
Autor: pixabay.com Załamanie pogody w Podlaskiem. Silny wiatr, 30 tys. odbiorców bez prądu

Ponad sto interwencji zanotowali w piątek do wczesnego popołudnia strażacy w Podlaskiem w związku ze skutkami silnego wiatru - podało PAP Wojewódzkie Stanowisko Koordynacji Ratownictwa PSP w Białymstoku. Rzecznik PGE Dystrybucja poinformował, że 30 tys. odbiorców nadal nie ma prądu.

Strażacy informują, że w zdarzeniach nie ucierpiał żaden człowiek.

Kilkanaście samochodów zostało uszkodzonych w Białymstoku. Na auta stojące na zakładowym parkingu przy ul. Produkcyjnej spadła konstrukcja z panelami fotowoltaicznymi.

Czytaj więcej o wypadku przy ul. Produkcyjnej

- Około 30 tysięcy odbiorców z województwa podlaskiego nie ma prądu - powiedział Radiu Eska Karol Łukasik, rzecznik prasowy PGE Dystrybucja.

Najwięcej odbiorców bez prądu jest w Rejonie Energetycznym Białystok Teren. Dotyczy to przede wszystkim terenu powiatów monieckiego, sokólskiego i białostockiego. Na terenie RE Łomża bez prądu pozostaje ok. 7,3 tys., RE Bielsk Podlaski ok. 5,2 tys., RE Suwałki ok. 3,3 tys. odbiorców.

Łukasik powiedział, że w terenie pracuje łącznie 77 ekip Pogotowia Energetycznego usuwających awarie, co daje łącznie około 150 osób.

– Ekipy na bieżąco naprawiają te uszkodzenia, które następują. Fala przemieszcza się w kierunku południowym, przewidujemy, że prace potrwają do późnych godzin wieczornych.

Z najnowszego komunikatu IMGW wynika, że siny wiatr daje się we znaki mieszkańcom całego regionu. Posterunki meteorologiczne zanotowały np. porywy wiatru do 70-75 km/h w Różanymstoku i Jabłonowie-Wypychach, a w Biebrzy - 83 km/h. "W innych punktach porywy osiągają 50-65 km/h. Jednak lokalnie nadal jeszcze możliwe wartości do 90-100 km/h" - podano w komunikacie.

Szaleniec zaczaił się na kuriera. Wbił mu w plecy igłę ze strzykawką!

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE