Białystok. Silny wiatr zerwał konstrukcję paneli fotowoltaicznych z dachu firmy przy ul. Produkcyjnej [ZDJĘCIA, WIDEO]

2022-01-14 13:41

Silny wiatr doprowadził do zerwania konstrukcji instalacji fotowoltaicznej z dachu jednej z firm przy ul. Produkcyjnej w Białymstoku. Część samochodów może nadawać się jedynie do kasacji.

Instalacja spadła na samochody zaparkowane przed budynkiem firmy. Uszkodzonych jest ponad 10 aut, w niektórych powybijane są szyby. Doszło również do zarysowań lakieru i wgnieceń karoserii.

Kpt. Dawid Juchimowicz z PSP powiedział na miejscu zdarzenia, że strażacy "dostali informację, że panele fotowoltaiczne osunęły się na samochody, 13 z nich zostało zniszczonych". Konstrukcja z panelami miała zostać poderwana przez silny wiatr. Strażacy informują, że pracownicy odłączali prąd z instalacji, strażacy to zabezpieczali, także teren. Juchimowicz dodał, że niewykluczone, że niektóre samochody będą się nadawać tylko do kasacji.

Poniżej wideo z miejsca zdarzenia, chwilę po wypadku:

Polskie Radio Białystok poinformowało, że na szczęście nikomu nic się nie stało. Aktualnie trwa sprzątanie terenu wokół firmy.

Napad z bronią w ręku na Żabkę w Oławie. Bandyta nacisnął na spust

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE