Zabawki zakazane przez kościół. Nie uwierzysz, co jest na tej liście! [ZDJĘCIA]

2023-09-22 9:13

W trosce o "dziecięce dusze" stworzono listę zabawek zakazanych przez kościół. Znalazły się na niej przedmioty, których zdaniem instytucji dzieci katolików nie powinny kupować swoim dzieciom, by nie narazić ich na działanie sił nieczystych.

Zabawki zakazane przez Kościół. Czego nie kupować dzieciom?

Czy zabawka może być groźna? Zdaniem kościoła katolickiego - nawet bardzo. "Zabawki zakazane przez kościół" to lista zawierająca opisy przedmiotów, których wierzący rodzice, dziadkowie czy wujkowie nie powinni kupować pociechom, aby dbać o ich dusze. Rokrocznie przywoływana jest m.in. przed okresem Bożego Narodzenia, gdy wielu z nas zaopatruje się w świąteczne upominki już nawet w listopadzie w trakcie rozmaitych wyprzedaży.

CZYTAJ TAKŻE:  Podlaskie szeptuchy niezmiennie popularne. Sprawdź na czym polega fenomen ludowych uzdrowicielek

QUIZ: Kultowe gry komputerowe – czy rozpoznasz grę po zdjęciu?

Pytanie 1 z 11
Na zdjęciu widać screen z gry:
Na zdjęciu widać screen z gry:

Zabawki zakazane przez Kościół. Ogólnodostępne w sklepach

Zabawki zakazane przez kościół są - przynajmniej w większości - ogólnodostępne w sklepach stacjonarnych. Bez problemu natomiast znajdziemy wszystkie z nich w Internecie. Katolicka stacja Radio Niepokalanów, publikując kilka lat temu listę z przedmiotami, które mogą "mieszać w dziecięcych duszach", zwracała uwagę, że niektóre z wypuszczanych serii zabawek stanowić mogą ogólnoświatowy projekt zmiany kultury wymierzony w ludzką świadomość, mający zniszczyć prób obrony przed magią wśród najmłodszych.

Jak przedstawia się lista zabawek zakazanych przez kościół? Kliknij zdjęcie poniżej lub na początku artykuły, by przejść do zestawienia.

Zabawki zakazane przez kościół a okultyzm

Stanowisko duchownych wobec zabawek zakazanych często tłumaczą oni tym, że propagują one symbole szatańskie i bluźniercze. Zgodnie z wiarą katolicką wierni nie powinni wierzyć wróżbom, horoskopom, magii lub innym formom przewidywania przyszłości czy prób wpływania na nią z pomocą sił większych niż ludzkie.

Praktyki tego typu nazywane są okultyzmem - zespołem poglądów i wierzeń o istnieniu niepoddających się naukowym obserwacjom istot, mocy i możliwości ukrytych we wszechświecie i człowieku. Wychodzą one poza poznanie bazujące na zdolnościach ludzkich i ich podporządkowaniu, a związane są z wierzeniami w magiczne rytuały, praktyki medytacyjne, a także synonimy ezoteryki.

Dla Kościoła katolickiego okultyzm jest równoznaczny z satanizmem. Jest to związane ze specyficznym postrzeganiem satanizmu przez Kościół: mianowicie każdy system metafizyczny, posiadający elementy kultyzmu oraz przeciwne stanowisko wobec Kościoła, jest definiowany jako satanistyczny. Moc, którą posiadali prorocy i święci płynie od Boga, przeciwnie do magicznej siły nieznanego pochodzenia, która przypisywana jest Szatanowi oraz demonom

ESKA XD #009
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE