Wypadek na Ciołkowskiego. Zderzenie 5 aut. Kierowca ciężarówki wjechał w autobus [WIDEO]

2021-02-23 8:30 Maciej Łozowski
Wypadek na Ciołkowskiego. Zderzenie pięciu aut. Kierowca ciężarówki wjechał w autobus
Autor: KMP Białystok Wypadek na Ciołkowskiego. Zderzenie pięciu aut. Kierowca ciężarówki wjechał w autobus

Groźne zdarzenie na ul. Ciołkowskiego w Białymstoku. Kierujący ciężarówką prawdopodobnie nie dostosował prędkości do panujących na jezdni warunków, nie wyhamował i zderzył się z autobusem komunikacji miejskiej, wywołując tzw. efekt domina. Wypadek częściowo zablokował drogę. Zostały w nim ranne dwie osoby.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 23 lutego, po godzinie 7. Ze wstępnych ustaleń białostockiej policji wynika, że na ul. Ciołkowskiego kierujący ciężarówką nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych i uderzył w tył miejskiego autobusu, wywołując tzw. efekt domina

ZOBACZ TEŻ: Nawet milion złotych mogą wynieść kary dla firm odśnieżających Białystok

- W zdarzeniu brały jeszcze udział dwie osobówki, które znajdowały się przed tymi pojazdami - tłumaczy Elżbieta Zaborowska z zespołu prasowego podlaskiej policji. - W tym samym czasie jeszcze kierujący renault wjechał w tył ciężarówki.

Na miejscu udzielana jest pomoc medyczna dwóch poszkodowanym osobom. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności i przyczyny tego zdarzenia. Apelują jednocześnie do kierowców o ostrożną jazdę, z prędkością dostosowaną do panujących warunków drogowych, ponieważ na drogach jest ślisko.

Ruch na ul. Ciołkowskiego w kierunku miasta odbywa się jednym pasem ruchu.

Raport z anteny 22.02, godz.10