Wymarzony kierunek na wakacje Polaków najdroższy od 50 lat! Podrożało praktycznie wszystko

2022-08-08 9:36
Wymarzony kierunek na wakacje Polaków najdroższy od 50 lat! Podrożało praktycznie wszystko
Autor: pixabay.com Wymarzony kierunek na wakacje Polaków najdroższy od 50 lat! Podrożało praktycznie wszystko

Włochy to od lat jest jeden z ulubionych, a na pewno wymarzony, kierunek na wakacje Polaków. W tym roku jednak ceny wypoczynku na Półwyspie Apenińskim wskoczyły na rekordowy poziom.

Wakacje we Włoszech najdroższe od lat

Tegoroczne wakacje są najdroższe w ostatnich 50 latach - ogłosiła włoska organizacja obrony praw konsumentów Codacons. Jak odnotowała w niedzielę, loty na trasach międzynarodowych podrożały nawet o ponad 100 procent, a na krajowych średnio o 33 procent.

W dniach szczytu wakacyjnych wyjazdów we Włoszech organizacja konsumencka poinformowała, że więcej pieniędzy trzeba też przeznaczyć na podróż samochodem, bo litr benzyny kosztuje w tym roku o ponad 12 procent więcej, a oleju napędowego o 22 procent.

Podwyżki cen biletów, noclegów, wstęp na plażę

Ceny biletów na prom są wyższe o 18 procent. Tańsze natomiast, o prawie 10 procent, niż przed rokiem są podróże koleją. Znaczne podwyżki dotyczą noclegów w hotelach. Ceny są wyższe o ponad jedną piątą niż w 2021 roku.

Od 5 do 15 procent więcej, w zależności od miejsca we Włoszech, trzeba zapłacić za wstęp na plażę i wynajem leżaków oraz parasoli.

Inflacja w kraju wynosi 7,9 procent.

Na ziemi leży różaniec i pudełko z Matką Boską. Wstrząsający obraz po katastrofie autokaru na Chorwacji
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE