Wszystkich Świetych 2023

Ceny zniczy w Białymstoku. Ile kosztują w Lidlu, Biedronce, Auchan, Aldi, PSS? [ZDJĘCIA]

2023-10-31 17:02

Zbliża się Wszystkich Świętych. Już 1 listopada ze zniczami odwiedzimy groby naszych bliskich. A ile kosztują znicze w Białymstoku? Postanowiliśmy to sprawdzić. Ich wybór w sklepach czy przy cmentarzach jest naprawdę spory. Porównaliśmy ofertę zniczy w Lidlu, Biedronce, Auchan, Aldi i PSS Społem. Szczegóły znajdziecie w materiale.

Wszystkich Świętych 2023

1 listopada obchodzimy w Polsce Uroczystość Wszystkich Świętych, a dzień później - 2 listopada tzw. Zaduszki, czyli Święto Zmarłych. Te chrześcijańskie święta kojarzą nam się z wyprawą na groby zmarłych, bliskich nam osób. Tam zazwyczaj stawiamy specjalnie przygotowane wiązanki, kwiaty, czy też zapalamy znicze.

Jest to znana tradycja, stąd też w różnych sklepach pojawiły się specjalne sezonowe oferty z bogatym wyborem zniczy. W sklepach popularnych sieci w sprzedaży jest wiele ich rodzajów, w różnych kolorach. Znajdziemy tam też różnego typu wkłady, także te elektryczne (odporne na deszcz i wiatr).

A co jeśli chodzi o ceny? Czy znicze w tym roku są droższe? Porównaliśmy ofertę najpopularniejszych dyskontów w Białymstoku. Efekty do zobaczenia także w naszej galerii.

Ceny zniczy w Białymstoku. Ile kosztują znicze w Biedronce, Lidlu, Aldi?

W Biedronce ceny wahają się od 3,49 zł za te najbardziej podstawowe znicze, do 29,99 zł za te bardziej strojne. Wkłady można tu kupić 2,49 zł. Biedronka oferuje także specjalną promocję "7+2". Oznacza to, że przy zakupie dziewięciu dowolnych zniczy, dwa najtańsze otrzymamy gratis. Promocja obowiązuje z kartą "Moja Biedronka" lub z aplikacją i nie dotyczy wkładów. Z kolei limit dzienny to 18 sztuk.

Jeśli chodzi zaś o Lidl, tu z podstawowych, znajdziemy znicz Luna za 3,99 zł lub znicz Opal 4,49 zł. Na te ostatnie obowiązuje też specjalna promocja. Mianowicie przy zakupie 6 sztuk, każda z nich będzie kosztowała 2,99 zł. Do tego konieczna będzie również aplikacja Lidl Plus. W sklepie możemy znaleźć też kilka promocji na te nieco droższe znicze, a wkłady kupimy tam od 1,99 zł.

Podobnie wygląda sytuacja w sieci sklepów Aldi. Znicze dostaniemy tu od 2,49 zł do tych bardziej wymyślnych, których ceny przekraczają 20 zł. Wkłady uda się kupić również od 2,49 zł.

Ceny zniczy w Białymstoku. Ile kosztują znicze w Auchan, PSS Społem?

Najbardziej bogato prezentuje się oferta zniczy w Auchan. Tutaj możemy wybierać przeróżne rodzaje tych przedmiotów z nawet kilkunastu sklepowych regałów. Zdecydowanie wyróżnia się też oferta kolorystyczna i stylistyczna.

Podstawowy znicz kupimy tam za 1,99 zł, ale są też takie po 64,99 zł czy nawet 79,99 zł - rzecz jasna znacznie bardziej większe i wymyślne. Wkłady do zniczy od 2,69 zł.

Mniej imponująca jest propozycja białostockiego PSS Społem. Ceny wahają się tutaj od kilku do 24,99 zł. Wkłady można kupić natomiast od 2,99 zł.

Znakomicie rozgrzewające zioła na jesień. Te przyprawy natychmiast postawią cię na nogi [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Lebiodka pospolita to inaczej:
Na cmentarzu w Łapach (woj. podlaskie) stanęły regały na używane znicze do ponownego wykorzystania