Wielorazowy papier toaletowy przyszłością naszej planety. Jakie ma właściwości? Ile kosztuje?

i

Autor: pexels.com Wielorazowy papier toaletowy przyszłością naszej planety. Jakie ma właściwości? Ile kosztuje?

Wielorazowy papier toaletowy przyszłością naszej planety. Jakie ma właściwości? Ile kosztuje?

2022-09-29 15:18

W sytuacji, kiedy jednorazówki wychodzą z użycia w kolejnych dziedzinach naszego życia, wydaje się, że wielorazowy papier toaletowy może być przyszłością naszej planety. Zwłaszcza, że posiada on dosyć niespodziewane walory. O jakie właściwości chodzi? Ile kosztuje w Polsce rolka wielorazowego papieru toaletowego?

Wielorazowy papier toaletowy – co to jest?

Porzucenie jednorazówek na rzecz bardziej ekologicznych zamienników to bardzo popularny obecnie trend nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Coraz częściej plastikowe słomki odchodzą do lamusa, ale do grona produktów niepotrzebnych zaliczają się również dotychczasowe papierowe chustki do nosa czy pieluchy dla niemowląt.

Przy okazji trendu „zero waste” często w domach w Polsce akceptuje się wielorazowe pieluchy dla dzieci, łatwe do uprania płatki kosmetyczne również są często spotykane. Gorzej obecnie jest z wielorazowym papierem toaletowym, który jest mniej popularny. A listki bambusowe lub flanelowe, jakie można spotkać na rynku, są również pożyteczne.

Wielorazowy papier toaletowy – właściwości

Polscy producenci reklamują wielorazowy papier toaletowy niezwykłymi właściwościami antyalergicznymi. Nieporównywalnymi wręcz do zwykłych listków papierowych. W dodatku nie potrzeba wiele energii do utrzymania takiego produktu. Wystarczy bowiem regularne pranie w temperaturze 60 stopni.

Cena za rolkę wielorazowego papieru toaletowego

Na popularnym w Polsce serwisie sprzedażowym wielorazowy flanelowy papier toaletowy można kupić już od 125 zł za sztukę. Bambusowy papier toaletowy jest już znacznie tańszy, bo za 60 rolek można zapłacić nawet 185 zł.

Dzień chłopaka - Ewelina pyta i nie błądzi #2