Wielki smutek w Akcent ZOO Białystok. Nie żyje legendarny niedźwiedź Grześ

i

Autor: Facebook/Akcent ZOO Wielki smutek w Akcent ZOO Białystok. Nie żyje legendarny niedźwiedź Grześ

Akcent ZOO

Wielki smutek w Akcent ZOO Białystok. Nie żyje legendarny niedźwiedź Grześ

2023-09-25 12:49

W ostatni weekend niedźwiedź Grześ z białostockiego Akcent ZOO jeszcze wygrzewał się na słońcu i przyjmował odwiedziny mieszkańców. W poniedziałek 25 września przed południem władze zoo poinformowały o tym, że kultowy niedźwiedź nie żyje. Mieszkańcy Białegostoku są poruszeni i żegnają ulubione zwierzę.

Nie żyje niedźwiedź Grześ z Akcent ZOO Białystok

Niedźwiedź Grześ miał 38 lat, ale przez ostatni rok był już bardzo chorowity i słabnący. Pracownicy Akcent ZOO Białystok dbali o zwierzę, ale nie spodziewali się tak nagłego odejścia. Jak przekazali w komunikacie na Facebooku jeszcze w ostatni weekend wygrzewał się na słońcu, misia widzieli mieszkańcy Białegostoku. Niestety niedźwiedź Grześ umarł w poniedziałek 25 września w godzinach porannych.

Niedźwiedź Grześ z Akcent ZOO

Grześ urodził się w 1985 r. Miał być przeznaczony do pracy w cyrku, ale na szczęście został odebrany z ośrodka w Barlinku i umieszczony w zoo w Warszawie. Właśnie stamtąd przyjechał do Białegostoku w roku 2012, aby zamieszkać z niedźwiedzicą Jolą.

W Akcent ZOO niedźwiedź Grześ był zatem od ponad 10 lat i na stałe był kojarzony z tym miejscem. Ze zwierzęciem zżyli się również mieszkańcy, którzy teraz są poruszeni wiadomości o śmierci, a pod postem na Facebooku Akcent Zoo ślą pożegnania ze zwierzęciem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE