puchar porażka

Autor: Biuro prasowe Jagiellonii Białystok

Trzy bramki Lechii i Jagiellonia odpada z rozgrywek Pucharu Polski

2021-09-21 19:40

Po słabych występach w ekstraklasie kibice liczyli na lepszą grę "Żółto-Czerwonych" w rozgrywkach pucharowych. Niestety ponownie po błędach w defensywie Jagiellonia przegrała z Lechią Gdańsk 1:3. Jedynego gola dla Jagi strzelił Fedor Cernych.

W pierwszych minutach Jagiellonia miała kilka okazji do zdobycia gola, ale nie udało się zmieścić futbolówki w siatce. Po niespełna pół godziny na prowadzenie wyszła Lechia, a prowadzenie dał Maciej Gajos.

W 39 minucie rywale prowadzili już 2:0, po bardzo niefortunnej interwencji Xawiera Dziekońskiego. Bramkarz "wpuścił" niezbyt silny strzał Zwolińskiego

5 minut po przerwie napastnik Lechii ponownie wpisał się na listę strzelów, a Jaga przegrywała już 0:3.

W 64 minucie Jagiellonia zdobyła gola, po strzele Fedora Cernycha. 10 minut przed końcem rywale mieli rzut karny, ale "jedenastkę" obronił Dziekoński.

Jagiellonia przegrała 1:3 i pożegnała się już z Pucharem Polski już w pierwszej rundzie

Jagiellonia – Lechia Gdańsk 1:3