Tragiczny wypadek na S8. Prokuratura wszczyna śledztwo

i

Autor: PAP/Artur Reszko Miejsce tragicznego wypadku na S8

Tragiczny wypadek na S8. Prokuratura wszczyna śledztwo

2023-01-31 10:04

Prokuratura Rejonowa w Wysokiem Mazowieckiem wszczęła śledztwo w sprawie niedzielnego wypadku na trasie ekspresowej S8, gdzie po uderzeniu porsche w ciężarówkę śmierć na miejscu poniosło trzech mężczyzn jadących autem osobowym. Powołany został m.in. biegły ds. ruchu drogowego, śledczy aktualnie czekają na wyniki sekcji zwłok ofiar.

Tragiczny wypadek na S8

Do tragedii na drodze ekspresowej z Warszawy do Białegostoku doszło w niedzielę wczesnym rankiem na jezdni w kierunku Białegostoku, na wysokości miejscowości Sikory Pawłowięta. Samochody jechały w tym samym kierunku, porsche uderzyło w tył naczepy ciężarówki. Po wypadku przez wiele godzin na miejscu zbierane były dowody i prowadzono oględziny, dopiero po popołudniu przywrócono tam ruch.

Ofiary wypadku na S8

Jak podała policja, ofiary wypadku to mężczyźni w wieku 28, 35 i 36 lat, mieszkańcy powiatów: białostockiego i łomżyńskiego; policja informowała też w niedzielę, że jadący porsche nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Regionalne władze Polskiego Stronnictwa Ludowego potwierdziły, że jedną z ofiar (pasażer auta osobowego) jest 36-letni działacz tej partii, szef struktur ludowców w powiecie łomżyńskim Tomasz Jakacki. W lokalnych mediach pojawiła się też informacja, że w wypadku zginął 35-letni lekarz ze szpitala w Łomży.

Prokuratura wszczyna śledztwo

Śledztwo w sprawie wypadku ze skutkiem śmiertelnym wszczęła - właściwa miejscowo - Prokuratura Rejonowa w Wysokiem Mazowieckiem i to pod jej nadzorem wykonywane są pierwsze czynności. Prok. Dorota Ezman z wysokomazowieckiej prokuratury powiedziała PAP, że sekcje zwłok zaplanowane są na wtorek w Zakładzie Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku; na miejscu wypadku przeprowadzone zostały pierwsze techniczne oględziny pojazdów.

"Na opinie i na wnioski jeszcze za wcześnie, by powiedzieć co się wydarzyło. Będziemy zbierać też inne materiały do oceny przez biegłych" - zastrzegła prok. Ezman. W poniedziałek został powołany w śledztwie biegły z zakresu ruchu drogowego, w sprawie będzie wypowiadał się też specjalista z zakresu mechanoskopii; badaniu będzie poddane nie tylko porsche, ale również ciężarówka, kierowana przez litewskiego kierowcę. Był on trzeźwy, nie ucierpiał w wypadku.

Podlaskie. Pościg za przemytnikiem papierosów. BMW przejechało po kolczatce drogowej