Tak mówiło się na ulicach Polski 30 lat temu. Slang młodzieżowy lat 90. z magazynu Bravo

i

Autor: pexels.com pexels.com - zdjęcie ilustracyjne

Młodzieżowy slang

Tak mówiło się na ulicach Polski 30 lat temu. Slang młodzieżowy lat 90. z magazynu Bravo

2023-12-17 18:15

Jak mówiło się w Polsce w latach 90.? Osoby, którym przyszło dorastać właśnie w tamtym okresie, do dziś mówią, że chociaż sytuacja w kraju była ciężka, to tamto dzieciństwo było najlepsze w historii. A szczególnie slang młodzieżowy, który dziś jest kultowy. Podobnie jak magazyn Bravo, gdzie publikowane były najpopularniejsze młodzieżowe słowa lat 90. Zebraliśmy je wraz ze znaczeniem w poniższej galerii.

Dwutygodnik Bravo - czy pamiętacie to kultowe czasopismo z lat 90.? Właśnie tam od 1991 roku publikowane były najpopularniejsze młodzieżowe słowa w danym roku. Slang młodzieżowy lat 90. z magazynu Bravo czytali wszyscy i mówili nim na ulicach, podwórkach i szkołach. Młodzież w każdym okresie mówi w swój charakterystyczny sposób, ale my postanowiliśmy zebrać najpopularniejsze słowa z młodzieżowego slangu lat 90 XX wieku i zebraliśmy je w galerii. “Czaić bazę”, “Pojechać komuś”, “Świrować jarząbka” - czy znasz te słowa z młodzieżowego slangu lat 90?

Slang młodzieżowy lat 90 z magazynu Bravo. Czy rozpoznasz te słowa?

Dlatego w poniższej galerii przygotowaliśmy listę najpopularniejszych słów używanych przez młodzież. Wchodząc w materiał poznasz najważniejsze zwroty slangu młodzieżowego lat 90. XX wieku, który wcześniej publikowany był tylko przez magazyn Bravo. Wejdź w galerię poniżej i sprawdź, czy mógłbyś porozumiewać się z młodzieżą przed 30 laty.