Ta grupa emerytek ma szansę na nawet 15 proc. wyższą emeryturę! Czas na złożenie wniosku upływa już za chwilę

i

Autor: unsplash.com unsplash.com - zdjęcie ilustracyjne

Ta grupa emerytek ma szansę na nawet 15 proc. wyższą emeryturę! Czas na złożenie wniosku upływa już za chwilę

2023-03-02 11:34

Emerytury nielicznego grona Polaków mogą być wyższe! Okazuje się, że niektóre kobiety mają szansę na zdecydowanie wyższe świadczenie. Ważny jest jednak jeden szczegół i moment złożenia dokumentów. Kto może otrzymać od ZUS większą emeryturę? Jaką podwyżkę można zyskać?

Emerytury większości Polaków nie należą do najwyższych, dlatego dla każdego seniora jakakolwiek pomoc może okazać się przydatna. Zwłaszcza w czasach wysokiej inflacji, kiedy właściwie wszystkie produkty codziennego użytkowania znacznie podrożały. Tomasz Lasocki, ekspert do spraw podatkowych i emerytalnych, przedstawił w swoich mediach społecznościowych sposób na zwiększenie emerytury.

Emerytury wyższe nawet o 15 proc. Dla kogo?

Emerytura może być wyższa, jeśli Zakład Ubezpieczeń Społecznych otrzyma właściwy wniosek. Na większe świadczenie mogą liczyć kobiety:

  • urodzone między marcem a czerwcem 1956 r.,
  • pobierające emeryturę z ZUS przed październikiem 2017 r.,
  • z określoną okresową emeryturą kapitałową.

Według wyliczeń Lasockiego, osoby spełniające powyższe kryteria i te, które złożyły wniosek do ZUS w terminie, mogą liczyć nawet na 15 proc. podwyżkę emerytury.

Wyższe emerytury. Termin składania wniosku

Istotny jest jeszcze jeden szczegół. Wyższa emerytura dla kobiet będzie wówczas, jeśli wnioski zostaną złożone do końca lutego. Czyli konkretnie do najbliższego wtorku.

Najszybciej starzejące się kraje. Sprawdź, na którym miejscu Polska

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE