Protest Rolników

Szykuje się kolejny protest rolników w Polsce. Znamy datę strajku!

2024-04-15 21:48

NSZZ "Solidarność" zapowiada demonstrację w centrum Warszawy, aby po raz kolejny zaprotestować wobec unijnej polityki rolnej. Jak czytamy na polsanews.pl w protest może włączyć się Prawo i Sprawiedliwość. Kiedy dojdzie do kolejnego strajku rolników w Polsce? Znamy datę.

Kolejny protest rolników

Nowy protest rolników odbędzie się 10 maja o godzinie 12 przy placu Zamkowym w Warszawie. Zgodnie z wpisem na portalu X Piotra Dudy, strajk zostanie zorganizowany przez NSZZ Solidarność i NSZZ Rolników Indywidualnych Solidarność. Według informacji polsatnews.pl do zgromadzenia może dołączyć również Prawo i Sprawiedliwość.

Aktualnie nie znamy jeszcze aktualnej trasy przemarszu, ale można się spodziewać, że pochód dotrze do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Rolnictwa i gmachu Sejmu RP.

Protest rolników. Wcześniej nie obyło się bez incydentów

Poprzedni protest rolników organizowany przez NSZZ Rolników Indywidualnych Solidarność i NSZZ Solidarność odbył się w Warszawie 6 marca, kiedy doszło do poważnych zamieszek z policją. Wówczas dewastowano chodniki na ulicach stolicy, zaatakowano również policjantów.

Europejski Zielony Ład wprowadza wiele wytycznych dotyczących m.in. rolnictwa, które mają umożliwić osiągnięcie w Europie neutralności klimatycznej do 2050 roku. Chodzi o wprowadzenie bardziej ekologicznej i mniej emisyjnej produkcji poprzez stosowanie odłogowania gruntów, redukcję użycia nawozów i środków ochrony roślin o połowę, obowiązkowe przeznaczenie 25 proc. areału ziemi pod uprawy ekologiczne.

Protest rolników w Podlaskiem. Zablokowane dojazdy do Białegostoku