Szpital tymczasowy szuka ratowników medycznych. Za ile? Stawka zwala z nóg

2020-11-18 9:36
Ile zarabia ratownik medyczny?
Autor: pixabay Ile zarabia ratownik medyczny?

Na jednym z popularnych portali dla pracodawców i osób poszukujących pracy pojawiło się ogłoszenie dotyczące zatrudnienia w szpitalu tymczasowym w Białymstoku. Nie byłoby w nim nic dziwnego, gdyby nie proponowana stawka wynagrodzenia. Jaka? Szczegóły na ESKA Białystok.

Ksiądz ratownik medyczny

Praca w szpitalu tymczasowym w Białymstoku

Koronawirus w Polsce wymusił stworzenie szpitali tymczasowych na terenie całego kraju. Aby mogły funkcjonować, potrzebni są dodatkowi ratownicy medyczni. Na jakie wynagrodzenie mogą liczyć?

Ile zarabia ratownik medyczny w czasach COVID-19? Stawka miesięczna może szokować

Na jednym z popularnych portali internetowych, gdzie ogłaszają się pracodawcy, pojawiło się ogłoszenie dotyczące zatrudnienia ratowników na pełen etat w szpitalu tymczasowym w Białymstoku przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej. Wymagania na stanowisko to dyplom ukończenia ratownictwa medycznego oraz wykształcenie minimum średnie zawodowe. Tym, co zwraca uwagę, jest proponowana stawka wynagrodzenia. Wynosi ona bowiem 2 255-2 360 brutto przy umowie na okres próbny. 

Internauci nie przeszli obojętnie wobec ogłoszenia, uznając za skandaliczne proponowane w nim warunki finansowe.

- To jest przecież poniżej pensji minimalnej. Niezły skandal - napisał jeden z użytkowników portalu Twitter.

Ile zarabia ratownik medyczny? Stawka poniżej średniej krajowej w Białymstoku

Zgodnie z obowiązującymi stawkami wynagrodzenie na rękę przy przywołanych wyżej warunkach wynosi niecałe 1800 zł przy umowie o pracę, a nieco ponad 2000 zł przy umowie o dzieło. Należy oczywiście pamiętać, że ratownicy medyczni oprócz podstawowej wypłaty otrzymują także dodatki, m.in. za dyżury, pracę w święta czy godziny nadliczbowe. 

- Trzeba doliczyć do tego ten tzw. dodatek covidowy, co prawda ustawa jeszcze nie jest opublikowana, ale minister zdrowia zapewnia, że ten dodatek będzie wypłacony i naliczony od listopada - tłumaczyła w rozmowie z Onetem Katarzyna Malinowska-Olczyk, rzecznik prasowy Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

Ile zarabia ratownik medyczny w Polsce?

Według portalu pracuj.pl osoby, które zostać ratownikami medycznymi, mogą liczyć na średnią pensję ok. 2250 złotych netto. Co 4 osoba zarabia mniej niż 1900 złotych netto, z kolei więcej niż 2825 złotych netto zarabia 25% ratowników.

Jak informuje portalpracownika.pl, to, ile zarabia ratownik medyczny, warunkuje również jego miejsce zamieszkania. Najwięcej zarabiają ratownicy medyczni z województw: 

  • mazowieckiego (średnio ok. 3150 złotych netto),
  • zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, warmińsko-mazurskiego, pomorskiego, małopolskiego, łódzkiego oraz dolnośląskiego (ok. 2830 złotych netto).

Najmniejsze zarobki dotyczą ratowników z woj.  lubelskiego (ok. 2600 złotych netto), podlaskiego (ok. 2540 złotych netto) oraz podkarpackiego (ok. 2530 złotych netto). Według raportu najwięcej zarabiają ratownicy medyczni z  Piaseczna (średnio ok. 4260 złotych netto), Bartoszyc (ok. 3470 złotych netto) oraz Piły (ok. 3380 złotych netto).

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE