atak zimy

Sytuacja na drogach w Białymstoku i Podlaskiem. Intensywne opady śniegu, marznący deszcz i gołoledź

2024-01-04 7:40

Śnieg w woj. podlaskim pada przez całą środę (3 stycznia), intensywne opady mają utrzymać się do końca dnia. Pogoda znacznie utrudnia jazdę na podlaskich drogach. Pojawiły się także ostrzeżenia przed opadami marznącego deszczu i gołoledzią. Szczególną ostrożność powinni zachować także piesi na chodnikach. Sprawdziliśmy jak wygląda sytuacja na ulicach w Białymstoku i okolicach.

Sytuacja na drogach w Białymstoku. Intensywne opady śniegu w Podlaskiem

O poranku mieliśmy do czynienia z bardzo złymi warunkami na białostockich drogach. Śniegu było pełno, a zasypane ulice i chodniki nie były odśnieżane.

Sytuacja uległa zmianie po południu po tym, jak do walki ze skutkami zimy wyruszyli drogowcy. Ulice, szczególnie te w centrum miasta, zostały odśnieżone i jazda po nich uległa poprawie. Gorzej było na chodnikach. Te nadal w większości pozostawały nieodśnieżone.

Sytuacja na drogach w Białymstoku i Podlaskiem. Alerty przed gołoledzią i marznącymi opadami

Opady śniegu w ciągu dnia nie ustępują i pomimo ciężkiej pracy służb porządkowych białostockie ulice są niezmiennie zasypywane. Synoptycy z IMGW spodziewają się, że w środę może spaść nawet do 15 cm śniegu.

Dla mieszkańców województwa podlaskiego rozesłano także alerty pogodowe. Ostrzeżenie dotyczy godzin nocnych i porannych (3-4 stycznia). Chodzi o opady marznącego deszczu i gołoledź. Drogowcy proszą o zachowanie ostrożności na drogach i chodnikach i zapowiadają możliwość wystąpienia utrudnień komunikacyjnych.

W godzinach popołudniowych, na niektórych ulicach miasta zaczęło się także poważnie korkować. Opóźnione są też autobusy miejskie. Niektóre z opóźnień sięgają około 20 minut.

Białystok. Grudniowy atak zimy. Mnóstwo śniegu na ulicach