Fala ogromnych mrozów nadciąga nad Podlasie. Temperatura spadnie nawet poniżej 20!

i

Autor: pexels.com;IMGW Fala ogromnych mrozów nadciąga nad Podlasie. Temperatura spadnie nawet poniżej 20!

Fala mrozów

Fala ogromnych mrozów nadciąga nad Podlasie. Temperatura spadnie nawet poniżej 20!

2024-01-05 11:50

Zima na Podlasiu od 1 stycznia nie daje o sobie zapomnieć, a to dopiero początek fali śnieżyc i mrozów. Już we wtorek 2.01 połowę województwa podlaskiego dopadną mocne opady śniegu, a temperatura za oknem będzie systematycznie spadać. Do tego stopnia, że w weekend na Podlasiu zanotujemy mróz nawet poniżej 20 stopni Celsjusza.

Zima 2024 w Polsce

Chociaż kalendarzowa zima w Polsce rozpoczęła się 22 grudnia, jak dotąd w całym kraju, ale też w województwie podlaskim, trudno było znaleźć jej oznaki. Święta Bożego Narodzenia minęły nam w iście jesiennej, a nawet wiosennej aurze. Dopiero 1 stycznia 2024 roku na Podlasiu zaczął padać śnieg, a we wtorkowy wieczór w całym regionie na ulicach, polach i drzewach zrobiło się biało. 

Fala mrozu w Polsce. Na Podlasiu będzie najzimniej!

Według najnowszych prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej na początku stycznia mieszkańcy województwa podlaskiego muszą liczyć się z gwałtowną falą mrozów. Zimno będzie już w czwartek 8 stycznia, kiedy temperatura na Podlasiu spadnie do 10 stopni Celsjusza poniżej zera. Ale to dopiero początek. 

Jak wynika z prognoz IMGW naprawdę zimno będzie w najbliższy weekend. Temperatura w piątek 6 stycznia i w sobotę 7 stycznia na Podlasiu spadnie poniżej 20 stopni Celsjusza. Wysoki mróz w województwie podlaskim utrzyma się aż do wtorku 9 stycznia.

Atak zimy w Białymstoku. Rowerzysta jak żółw jedzie środkiem drogi
Listen on Spreaker.