Stypendia dla zdolnej młodzieży

2021-07-29 12:05
Stypendia dla zdolnej młodzieży
Autor: Politechnika Białostocka

Stowarzyszenie Odkrywcy Diamentów poszukuje uczniów oraz studentów i oferuje im stypendia.

Stowarzyszenie „Odkrywcy Diamentów” działa przy Politechnice Białostockiej. Stowarzyszenie współpracuje z 11 przedsiębiorcami. Wspólnie przyznają zdolnej młodzieży fundusze na rozwój.

- Kapituła Stowarzyszenia poszukuje prac zawierających ciekawe rozwiązania z zakresu technologii, inżynierii, konstrukcji, wzornictwa przemysłowego, matematyki oraz zarządzania. ocenia je pod względem oryginalności i innowacyjności, a następnie przyznaje kwotę dofinansowania, którą uczniowie mogą przeznaczyć m.in. na zakup materiałów i usług niezbędnych do realizacji projektów, czy opłaty związane z udziałem w konkursach - czytamy w komunikacie Politechniki Białostockiej.

O stypendia mogą ubiegać się zespoły uczniowskie z 7 i 8 klas podstawowych oraz szkół średnich, które pracują pod opieką pełnoletniego mentora. Zgłoszenia można przesyłać za pomocą formularza dostępnego na stronie Odkrywców Diamentów.

- Kapituła Programu przyznaje stypendia bazując na dotychczasowych osiągnięciach uczniów i studentów w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach - informuje Politechnika Białostocka.

Wnioski można składać do 7 września 2021 r.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE