Setki tabletów od UNICEF-u trafi do szkół w Białymstoku! Mają wesprzeć uczniów z Polski i Ukrainy

2022-11-07 15:39
Setki tabletów od UNICEF-u trafi do szkół w Białymstoku! Mają wesprzeć uczniów z Polski i Ukrainy
Autor: UM Białystok/Marcin Jakowiak Przemysław Tuchliński rozdaje uczniom tablety od UNICEF-u

655 tabletów trafi do białostockich szkół, by wesprzeć w nauce uczniów z Polski i z Ukrainy – poinformował w poniedziałek wiceprezydent Białegostoku Przemysław Tuchliński. Urządzenia kupiono w ramach współpracy miasta z UNICEF-em.

Tablety od UNICEF-u dla Białegostoku

W poniedziałek 7 listopada w Szkole Podstawowej nr 4 w Białymstoku wiceprezydent Białegostoku Przemysław Tuchliński zaprezentował pierwsze tablety, jakie miasto otrzymało w ramach współpracy z UNICEF-em. Łącznie do białostockich szkół trafi 655 tabletów, a w poniedziałek przekazano 48 z nich.

Tuchliński mówił, że nie jest to jedyne wsparcie w placówkach edukacyjnych w ramach tej współpracy. Wymienił, że do każdej ze szkół trafią też laptopy, w placówkach powstaną laboratoria językowe. Placówki otrzymają też pieniądze na zakup pomocy dydaktycznych. Będzie to łącznie ok. 3 mln zł. Wśród innych projektów Tuchliński wymienił, że w kilkunastu szkołach i przedszkolach powstaną dodatkowe place zabaw.

"To jest to wsparcie, które otrzymujemy po to, ażeby dzieci z Ukrainy mogły się tutaj uczyć, ale też poprawiać swoje umiejętności językowe, jeżeli chodzi o język polski" – dodał. Mówił, że koszt sprzętu i laboratoriów wynosi ok. 5 mln zł.

Współpraca z UNICEF-em

Porozumienie z UNICEF-em podpisano w ubiegłym roku. Obejmuje wsparcie w zakresie pomocy społecznej, edukacji, zdrowia czy integracji uchodźców z Ukrainy z lokalną społecznością. Przedsięwzięcia za 25 mln zł będą realizowane przez co najmniej 14 miesięcy.

Białystok w ramach współpracy z UNICEF-em będzie realizował projekty nie tylko w miejskich szkołach, ale pieniądze zostaną też przekazane m.in. organizacjom pozarządowym na organizacje zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży i do szpitali. Powstanie też centrum integracyjne dla dzieci i rodzin uchodźców.

Białystok. Pościg ulicami miasta za 25-letnim Litwinem. Wcześniej ukradł auto
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE