Nightskating Białystok

i

Autor: Mateusz Wojciula

Miasto

Rusza sezon rolkowy Nightskating Białystok. Pierwszy nocny przejazd już dziś [AUDIO]

2024-04-20 19:22

Wracają nocne przejazdy na rolkach ulicami Białegostoku. Kolorowa i głośna parada wyruszy przy dźwiękach muzyki w niedziele(21.04). Na początek przyjemna, 16-to kilometrowa trasa.

Nightskating, to cykl największych imprez rolkowych na Podlasiu, polegający na przejazdach rolkarzy głównymi ulicami miasta wieczorną porą. 

Wydarzenie organizuje fundacja "Chodź na rolki", która popularyzuje jazdę na rokach i zwraca uwagę na potrzebę poprawy infrastruktury rolkowej w Białymstoku.

 - Nightskating to również niepowtarzalna okazja aby spojrzeć na Białystok z innej perspektywy - mówi Marek Wojdakowski koordynator wydarzenia.

Nightskating. Start w innym miejscu

Organizatorzy postanowili przenieść imprezę na plac przy Teatrze Dramatycznym w Białymstoku. Zbiórka o godz 19:00 i tu będzie można poczuć atmosferę tego wydarzenia i porozmawiać z innymi fanami ośmiu kółek.  Rolkarze wyruszą o godz. 20:00

Na początek 16 kilometrów

Na pierwszy przejazd została przygotowana trasa o długości 16 km, która będzie wiodła przez ulice: Mieszka I, Piastowską, Zwierzyniecką, Pułaskiego, Transportową, Depową, Wyszyńskiego i Legionową. Meta na placu przy Teatrze Dramatycznym.

- W tym roku trasy oznaczamy w pewnej skali. Ta pierwsza jest łatwa. Ale trzeba przygotować się na delikatne podjazdy, jak też potrafić hamować w tłumie - dodaje Justyna Wojdakowska-Zdanuczyk

Muzyka i pozytywna energia

Peleton rolkarzy poprowadzi samochód z olbrzymimi głośnikami, z których popłyną energetyczne dźwięki. Wszystko po to, aby stworzyć pozytywne aurę do podróży. - Przygotowaliśmy fajną Playlistę - dodają inicjatorzy akcji.

Wybierając się na przejazd, warto założyć kask. Na tych, którzy to zrobią, czekają wlepki.

Nightskating 21 kwietnia. Zbiórka o godz 19:00. Wyjazd godz. 20:00

Lhttps://www.facebook.com/events/7432390426822469htts://chodznarolki.com/

O inauguracji sezonu rolkowego opowiadają: Justyna i Marek Wojdakowscy:

Posłuchaj: Justyna i Marek o Nightskating Białystok