Przetarg na projekt i budowę nowego budynku UwB. Trzy oferty na stole

2022-08-09 15:44
Przetarg na projekt i budowę nowego budynku UwB. Trzy oferty na stole
Autor: Wikimedia commons Przetarg na projekt i budowę nowego budynku UwB. Trzy oferty na stole

Trzy firmy są zainteresowane zaprojektowaniem i budową budynku nauk humanistycznych w kampusie Uniwersytetu w Białymstoku (UwB) – wynika z komunikatu po otwarciu we wtorek ofert. To oferty od 84,5 mln zł do blisko 107 mln zł.

UwB otrzymało trzy oferty w przetargu

We wtorek miało miejsce otwarcie ofert w przetargu na kolejną inwestycje w działającym od kilku lat kampusie UwB.

Jak wynika z informacji po otwarciu ofert, do przetargu stanęły trzy firmy. Najniższą ofertę - nieco ponad 84,5 mln zł - zaproponowała firma R/S Budownictwo SA, a najwyższą Unibep SA - blisko 107 mln zł. Trzecia oferta, to oferta firmy Budimex na kwotę ponad 103 mln zł.

Uczelnia informuje, że kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na tę inwestycję to blisko 78 mln zł.

"W tej chwili oferty będą jeszcze przez nas sprawdzane pod względem formalno-prawnym. Dopiero po tym rektor uczelni podejmie decyzję o ewentualnym wyłonieniu wykonawcy" - powiedziała we wtorek rzeczniczka UwB Katarzyna Dziedzik.

UwB rozbudowuje kampus

Budynek nauk humanistycznych ma powstać w trybie zaprojektuj – zbuduj – wynika z ogłoszenia przetargowego na platformie zamówieniowej UwB. W ramach przetargu ma być przygotowana dokumentacja projektowa m.in. z projektami technicznymi i wykonawczymi, a także uzyskany wniosek na budowę i sama budowa. Przetarg zakłada też zapewnienie nadzoru autorskiego. Jak wynika z harmonogramu inwestycji i wzoru umowy, od podpisania umowy inwestycja ma być gotowa w ciągu 1020 dni, czyli blisko w ciągu dwóch lat i ośmiu miesięcy.

Rozbudowę kampusu Uniwersytetu w Białymstoku o budynek nauk humanistycznych władze uczelni zapowiadały jakiś czas temu, a rozpoczęcie inwestycji uzależniały od pozyskania pieniędzy. Udało się je uzyskać m.in. z Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Dawny dom partii na sprzedaż

W związku z planami budowy, Uniwersytet w Białymstoku wystawił też na sprzedaż nieruchomości, w których dotychczas znajdowały się wydziały nauk humanistycznych. Chodzi o sprzedaż gmachu przy placu NZS 1 w Białymstoku (tzw. dom partii) i położonego w sąsiedztwie budynku przy ul. Liniarskiego 3. Są firmy zainteresowane kupnem, ich oferty analizuje komisja sprzedażowa, ostateczną decyzję podejmie rektor, a transakcje zostaną sfinalizowane po uzyskaniu zgody na sprzedaż nieruchomości od Prezesa Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej. Jak informowała uczelnia, jeżeli dojdzie do sprzedaży, to budynki do nowych właścicieli trafią dopiero ok. 2026 roku, gdy powstanie w kampusie nowa siedziba.

Katastrofa w Chorwacji

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE