Funkcjonariusze rzucali petardami hukowymi. To kolejna prowokacja służb białoruskich

2021-12-06 9:38
Prowokacje służb białoruskich na granicy. Funkcjonariusze rzucali petardami hukowymi
Autor: Twitter: Straż Graniczna Prowokacje służb białoruskich na granicy. Funkcjonariusze rzucali petardami hukowymi

W rejonie Narewki w niedzielę funkcjonariusze białoruskich służb wyrzucali z pojazdu petardy hukowe wzdłuż granicy, ale tak, żeby nie przeleciały na stronę polską — poinformowała PAP rzecznik Straży Granicznej por. Anna Michalska.

Rzeczniczka przekazała, że około godziny 16.00 w niedzielę  (5 grudnia) doszło do kolejnych prowokacji ze strony białoruskich funkcjonariuszy. Na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Narewce, nasz patrol zauważył poruszający się wzdłuż granicy samochód służb białoruskich. - Z tego pojazdu co kilkadziesiąt były wyrzucane petardy hukowe, ale tak, żeby nie przeleciały na stronę polską – poinformowała por. Michalska.

Jak dodała, trzy godziny później w tym rejonie zauważono, że jest też przecięta concertina i jeden mężczyzna przeszedł na stronę polską. - Po stronie białoruskiej oczekiwała natomiast kilkunastoosobowa grupa, ale na widok naszych patroli wycofała się w głąb Białorusi. Ten jeden mężczyzna - obywatel Iraku został zatrzymany, pouczony i doprowadzony do linii granicy – powiedziała PAP rzeczniczka SG.

Żołnierze mieli relacjonować, że słyszeli w niedzielę również huk petard na innych odcinkach granicy polsko-białoruskiej.

Miał ponad 2 promile. Jechał autem z wypożyczalni

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE