protest rolników

i

Autor: Michał Zaręba

strajki

Protest rolników przy granicy polsko-litewskiej. Należy liczyć się z utrudnieniami

2024-03-01 9:02

W całej Polsce trwają protesty rolników. Traktory wyjadą wkrótce również chociażby na granicę polsko-litewską. W piątek, 1 marca, rozpoczną się protesty w Budzisku. Utrudnienia mogą potrwać nawet tydzień. O szczegółach przeczytacie poniżej.

Protest rolników na granicy polsko-litewskiej. Strajk w Podlaskiem

Rolnicy z północno-wschodniej Polski zapowiedzieli, że w piątek, 1 marca rozpoczną protest przed polsko-litewską granicą w Budzisku. Strajki mają rozpocząć się o godzinie 10:00 i potrwać nawet do 7 dni.

Organizatorzy zapowiedzieli, że w zależności od pory, ma w nim uczestniczyć od 50 do 200 rolników.

W tym czasie należy liczyć się z utrudnieniami i dłuższym czasem przejazdu przez granicę.

ZOBACZ PONIŻEJ: Tak wyglądał protest rolników w okolicach Białegostoku!

Rolnicy protestują. Dlaczego?

Głównym celem protestu jest skontrolowanie i ograniczenie przewozu zboża ukraińskiego na Litwę i z powrotem do Polski. Rolnicy oczekują od strony litewskiej wprowadzenia zakazu importu zboża z Ukrainy i wdrożenia przepisów tranzytowych dotyczących zboża, podobnych jakie obecnie obowiązują w Polsce.

Protesty rolników są organizowane w Unii Europejskiej już od kilkunastu dni. Postulaty polskich rolników to m.in. odstąpienie od przepisów Zielonego Ładu, uszczelnienie granic przed napływem produktów rolno-spożywczych spoza UE, oraz obrona hodowli zwierzęcej w Polsce.

Strajk rolników | PORANEK ESKA
Sonda
Czy popierasz strajk rolników?