Prestiżowa nagroda dla Uniwersytetu w Białymstoku. Za promocję polskiej nauki

2021-07-19 13:24
Uniwersytet
Autor: UwB

Uniwersytet w Białymstoku znalazł się w gronie sześciu szkół wyższych w Polsce, które zostały uhonorowane nagrodą ELSEVIER Research Impact Leaders Award 2020. 

Nagroda przyznawana jest ona uczelniom, które wnoszą największy wkład w postrzegalność (visibility) polskiej nauki na świecie. UwB zwyciężył w kategorii Natural Sciences (obszar nauk ścisłych i przyrodniczych).

Przy wyłanianiu zwycięzców brane są pod uwagę m.in. wzrost liczby publikacji w najbardziej prestiżowych czasopismach naukowych, publikacje z udziałem zagranicznych współautorów oraz wskaźnik cytowań w danej dyscyplinie.

Jak podkreślają autorzy rankingu, największa podlaska uczelnia zanotowała wzrost liczby publikacji o 30 proc. i wzrost liczby autorów o 28 proc. Co ważne, ponad 1/5 prac została opublikowana w najbardziej wpływowych czasopismach. Najczęściej wybierane tytuły to: Physical Review D, Astrophysical Journal, Astrophysical Journal Letters.

Elsevier jest globalną firmą zajmującą się m.in. analizą informacji, która pomaga instytucjom i profesjonalistom w prowadzeniu badań naukowych.

Kawa dobra na wszystko: poznaj właściwości kawy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE