Powstaną dwa covidowe szpitale. W Podlaskim przybędzie 300 łożek dla zakażonych koronawirusem

2020-10-21 0:43
szpital
Autor: Paweł Jakubowski

Szpitale powiatowe w Bielsku Podlaskim i Augustowie zostaną przekształcone w placówki jednoimienne, czyli takie, które będą przyjmowały tylko pacjentów chorych na Covid-19.

W regionie przybędą dokładnie 324 łóżka dla pacjentów zakażonych koronawirusem, z których 11 będzie na intensywnej terapii. Decyzję o przekształceniu szpitali podjął w porozumieniu z NFZ-em, Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski

Wojewoda Podlaski: Trwa proces przekształacania szpitali

Szpital w Bielsku Podlaskim dysponuje 173 łóżkami, z kolei placówka w Augustowie ma 150 miejsc.  -To są trudne decyzje, ale musimy je podejmować – dodaje Wojewóda Podlaski.

Pacjenci szpitali w Bielsku Podlaskim i Augustowie, którzy cierpią na inne schorzenia, nie zostaną pozbawieni specjalistycznej opieki medycznej. W przypadku pacjentów z augustowskiej placówki – pomoc zapewnią szpitale w Suwałkach i Grajewie, jeśli chodzi o pacjentów z Bielska – szpitale w Siemiatyczach i Hajnówce.

Poszukiwacze skarbów znaleźli zaginioną obrączkę
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE