Powrót po długim sierpniowym weekendzie. Policja sprawdzi trzeźwość w województwie podlaskim

2022-08-16 12:08
Powrót po długim sierpniowym weekendzie. Policja sprawdzi trzeźwość w województwie podlaskim
Autor: Podlaska Policja Powrót po długim sierpniowym weekendzie. Policja sprawdzi trzeźwość w województwie podlaskim

Długi sierpniowy weekend niestety się skończył, wiele osób wraca do pracy i codziennych obowiązków. Policja we wtorek 16 sierpnia sprawdzi na drogach województwa podlaskiego, czy jesteśmy trzeźwi.

Od wczesnych godzin rannych na drogach w województwie podlaskim trwają kontrole trzeźwości. Mają one na celu sprawdzenie, w jakim stanie mieszkańcy Białegostoku oraz regionu wrócili z wypoczynku podczas długiego sierpniowego weekendu. Kierowcy mogą spodziewać się więcej niż zazwyczaj patroli z alkomatem.

Dlaczego policja znowu zdecydowała się na akcję trzeźwy poranek? Jak podał we wtorkowy poranek rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa: - Tylko do końca lipca policjanci ujawnili 1188 kierowców którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu. Nietrzeźwi kierowcy spowodowali w tym okresie 14 wypadków drogowych, stanowi to 7,4 % wszystkich wypadków na drogach województwa podlaskiego.

Dodatkowo przed długim weekendem w całej Polsce prowadzona była akcja "Prędkość", która polegała na wzmożonych kontrolach prędkości.

Wieniec od Prezydenta Trzaskowskiego zdjęty z Grobu Nieznanego Żołnierza podczas pochodów święta Wojska Polskiego.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE