Atrakcje

Powiew wiosny. Tłumy na kładce Śliwno-Waniewo w świąteczny poniedziałek

2024-04-03 15:18

W Święta Wielkiej Nocy pogoda dopisała. Na termometrach było ponad 20 stopni. Mieszkańcy Białegostoku ruszyli na spacer. Oblegane było centrum miasta i Ogrody Branickich, ale również tak zwane plenery. Kładka Śliwno-Waniewo przyciągnęła masę spacerowiczów.

Najcieplejszy marzec w tym wieku

A szczególnie ostanie dni marca, kiedy temperatura przekroczyła 20 stopni. Tak było 30 i 31 marca, do tego podobne wartości przyniósł pierwszy dzień kwietnia

"Zdecydowanie były najcieplejsze święta Wielkanocne przypadające w marcu" - przekazał IMGW

Pogoda jak magnes

Mimo, że pod koniec marca przypadły Święta Wielkiej Nocy, to piękna aura zdecydowanie zachęciła mieszkanców Białegostoku do spacerów. Centrum miast, Park Planty i Ogrody Branickich przeżywały oblężenie.

Mieszkańcy ruszyli tez w plenery i poza miasto. Tłumy spacerujących pojawiły się w rezerwacie Antoniuk, na plaży Dojlidy. Wielu wybrało się na popularną kładkę Śliwno-Waniewo.

Kilometr drogi na rozlewiskami

To ponad kilometrowa drewniana kładka turystyczno-edukacyjna nad rozlewiskami rzeki Narew. Łączy dwie miejscowości Śliwno i Waniewo, a w czterech miejscach znajdują się ruchome platformy. Chętnych do pokonania trasy nie brakowało.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Tak mieszkają rolnicy i rolniczki 11 edycji programu Rolnik szuka żony