Pościg za złodziejem samochodów. 35-latek polował na hondy [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-01-16 13:28

Białostoccy kryminalni zatrzymali 35-latka podejrzanego o kradzieże pojazdów. Odzyskali 2 auta marki Honda. 35-latek usłyszał w sumie 8 zarzutów.

Wydarzenia rozegrały się w minioną niedzielę. Kryminalni z białostockiej komendy wojewódzkiej ruszyli w pościg za 35-latkiem, który miał kraść samochody na terenie miasta, wcześniej się do nich włamując. Policjanci zatrzymali mężczyznę i okazało się, że uciekał przed nimi skradzioną 2 dni wcześniej hondą.

35-latek wpadł po tym, jak kryminalni na jednej z ulic zauważyli skradzione auto. Nie reagował na polecenia mundurowych do zatrzymania się i nagle przyspieszył, jadąc w kierunku osiedla Nowe Miasto. Tam zatrzymał auto, wysiadł i rzucił się do ucieczki pieszo. Po chwili wpadł w ręce policjantów.

Jak informuje policja, odzyskane dwie hondy trafią wkrótce do swoich właścicieli. Pracujący nad sprawą śledczy ustalili, że 35-latek w okresie od grudnia do stycznia ukradł na terenie Białegostoku 4 takie samochody. Dowiedzieli się także, że 35-letni białostoczanin dzień przed kradzieżą odzyskanego pojazdu na ulicy Waszyngtona usiłował ukraść inną hondę, ale spłoszyli go przechodnie.

Pościg za złodziejem samochodów. 35-latek polował na hondy

Policjanci ustalili, że w grudniu ubiegłego roku na terenie województwa wielkopolskiego podejrzany posłużył się dowodem osobistym innej osoby przy podpisywaniu umowy kupna-sprzedaży samochodu.

Łączna kwota strat oszacowana przez wszystkich właścicieli aut to blisko 170 tysięcy złotych. 35-latek usłyszał 8 zarzutów i decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE