Paraliż w podlaskich WORD-ach! Część egzaminów na prawo jazdy została odwołana

2022-08-08 15:41
Paraliż w podlaskich WORD-ach! Część egzaminów na prawo jazdy została odwołana
Autor: unsplash.com Paraliż w podlaskich WORD-ach! Część egzaminów na prawo jazdy została odwołana

Większość egzaminatorów z białostockiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego przebywa w poniedziałek na zwolnieniach lekarskich, dlatego też część egzaminów na prawo jazdy się nie odbyło - powiedział dyrektor ośrodka Przemysław Sarosiek.

Od poniedziałku egzaminatorzy WORD w całej Polsce wznawiają protest. To oznacza, że egzaminy na prawo jazdy nie będą się odbywać - poinformowali przedstawiciele Komitetu Egzaminatorów RP.

W WORD w Białymstoku w poniedziałek miało być 14 egzaminatorów, do pracy przyszło trzech - powiedział Sarosiek. Dodał, że egzaminatorzy są na zwolnieniach lekarskich. Mówił, że to zwolnienia od jednego do trzech dni.

"W związku z chorobą egzaminatorów, część egzaminów na prawo jazdy nie odbyła się" - mówił Sarosiek. Ocenił, że jeżeli zwolnienia lekarskie to forma protestu, to - jak podkreślił - egzaminatorzy nie liczą się z osobami, które do tych egzaminów podchodzą.

Protest egzaminatorów WORD. Żądają podwyżek

W poniedziałek, 8 sierpnia, rozpoczął się kolejny protest egzaminatorów Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego. Protestujący chcą zmian w przepisach dotyczących egzaminów oraz podwyżek. Przedstawiciele Komitetu Egzaminatorów RP, który tworzą egzaminatorzy kandydatów na kierowców, spotkali się w czerwcu z wiceszefem resortu infrastruktury Rafałem Weberem oraz przedstawicielami departamentu transportu w ministerstwie.

ZOBACZ: Protest egzaminatorów WORD wznowiony. Co z egzaminami na prawo jazdy?

Pierwszy protest egzaminatorów WORD trwał od 4 do 8 lipca i objął 27 ośrodków egzaminacyjnych. Zamiast stawić się do pracy, brali oni urlopy na żądanie lub korzystali ze zwolnień lekarskich. Część ośrodków zmuszona była odwołać wszystkie egzaminy, a część ograniczyć ich liczbę.

Nowe fakty w sprawie wypadku autobusu w Chorwacji. Kierowca miał 72 lata!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE