Oszustwo "na wnuczka" w Białymstoku. 83-letnia kobieta straciła ponad 10 tys. złotych

2021-05-14 15:00
na wnuczka
Autor: pixabay.com

Kolejne oszustwo "na wnuczka" w Białymstoku. Tym razem, ofiarą przestępców padła 83-letnia kobieta. Mieszkanka miasta straciła wszystkie swoje oszczędności i biżuterię. Była przekonana, że w ten sposób pomaga swojemu wnukowi, który miał spowodować wypadek samochodowy. Policja apeluje o ostrożność!

Chciała pomóc wnukowi - straciła wszystkie oszczędności. 83-letnia mieszkanka Białegostoku padła ofiarą oszustów.

W czwartek, 13 maja, pod numer należący do kobiety zadzwonił mężczyzna podający się za jej wnuczka.

- Powiedział, że jadąc z rodzicami, potrącił na przejściu dla pieszych ciężarną kobietę - relacjonują białostoccy policjanci. - Dodał, że teraz grozi im po 8 lat więzienia. Poinformował, że musi zebrać wszystkie pieniądze, jakie ma i przekazać je adwokatowi, który przyjdzie po nie do domu babci.

Niestety. Kobieta uwierzyła w tę historię. W ręce oszustów trafiły pieniądze i biżuteria należące do 83-latki. Wartość strat oszacowanych przez kobietę to przeszło 10 tys. złotych.

Policjanci ostrzegają przed oszustami i radzą, co zrobić, żeby nie stać się ich ofiarą:

  • Zachowaj ostrożność – jeżeli dzwoni ktoś, kto podaje się za członka rodziny i prosi o pieniądze, nie podejmuj żadnych pochopnych działań! Zadzwoń do innego członka rodziny i upewnij się, czy osoba, która prosiła o pomoc, faktycznie jej potrzebuje.
  • Nie mów nikomu, a szczególnie przez telefon, o kwocie oszczędności jakie posiadasz i gdzie je przetrzymujesz.
  • Oszuści działają w sposób bezwzględny. Umiejętnie manipulują rozmową tak, aby uzyskać jak najwięcej informacji i wykorzystać ufność starszych osób i troskę o swoich krewnych.
  • Nigdy nie przekazuj pieniędzy obcym osobom!
  • Powiadom o całe sytuacji policję, dzwoniąc na numer alarmowy 112.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE