Przetrwały wojnę i 5 pożarów. Co kryją opuszczony szpital i stare tunele? [ZDJĘCIA]

2020-01-22 7:54

Najpierw koszary, później - szpital zakaźny. Zrujnowany budynek dawnej placówki medycznej odwiedziła ekipa Urban Explorers Białystok. Szukali tajnych tuneli, którymi mieli przemieszczać się okoliczni mieszkańcy.

Jak straszny może być stary, opuszczony szpital zakaźny? Postanowiła to sprawdzić ekipa Urban Explorers z Białegostoku. Na celownik wzięła przede wszystkim stare tunele, które mają łączyć budynek z zalewem i okolicznym blokiem. Czy udało im się je odnaleźć?

Zobacz też: Mały Czarnobyl na Podlasiu. Opuszczona fabryka przy stacji PKP [ZDJĘCIA, WIDEO]

Opuszczony szpital zakaźny w Sokółce. Jakie kryje tajemnice?

Opuszczony szpital w Sokółce wpierw był koszarami, a dopiero potem placówką medyczną. W okresie II Wojny Światowej był to szpital dla Niemieckich żołnierzy. Później budynek carski stał się szpitalem zakaźnym i dziecięcym. Dziś to ruina.

Pustostan znajduje się zaraz obok bloków mieszkalnych. Doszczętnie go rozkradziono, łącznie z kablami ze ścian. Budynek przetrwał 5 pożarów, co widać po belkach na poddaszu. Jeśli lubisz horrory, wirtualna wycieczka po nim z pewnością Ci się spodoba! Przejdź do galerii, by w nią wyruszyć.

Zdjęcia udostępniamy dzięki uprzejmości Urban Explorers Białystok.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE