Obchody stulecia Jagiellonii Białystok przełożone na 2021 rok

2020-05-19 21:33
feta kibiców
Autor: Paweł Jakubowski

Kibice przygotowali z rozmachem całą serię wydarzeń, niestety panująca sytuacja zmusza fanów Jagi do przełożenia obchodów na przyszły rok. Warto poczekać, bo wszystko zapowiada się bardzo imponująco.

Wielkie świętowanie stulecia miało ruszyć 19 lipca. W planach były m.in: mecz stulecia, najdłuższy stół biesiadny na Podlasiu, wielka parada ulicami, koncerty oraz ogromna oprawa - największa w dziejach Jagiellonii. Obecne ograniczenia w organizacji imprez masowych na to nie zezwalają, wiec stowarzyszenie kibiców "Dzieci Białegostoku" odkłada wszystko na kolejny rok.

Jagiellona Białystok przekazuje materiały pierwszej potrzeby pogotowiu w Białymstoku

Fani Jagi mają nadzieję, że do obchodów planowanych na rok 2021 włączy się również miasto Białystok. Do zorganizowania wielkiej fety włożyli kawał pracy, bo przygotowywali się od 2018 roku i większość szczegółów trzymali w tajemnicy.

Sympatycy Jagi chcą zorganizować wielki pochód, na którego czele będą maszerowali żołnierze w mundurach 42 Pułku Piechoty niosący stworzony przez klub sztandar Jagiellonii Białystok.  Za nimi żółto-czerwona fala kibiców niosących nad głowami najdłuższą w historii flagę - można przeczytać na facebookowym profilu stowarzyszenia kibiców "Dzieci Białegostoku"

Parada miała dotrzeć na Rynek Kościuszki, gdzie rekordową publiczność miała odśpiewać hymn klubowy. Kibice planowali też międzynarodowy turniej kibiców, bieg na 1920 metrów ulicami miasta czy 100-godzinny mecz na stulecie klubu i wiele innych wydarzeń. Wszystko to, jak deklarują, przekładają na rok 2021.

Rok 2020 został decyzją białostockich radnych ogłoszony rokiem Jagiellonii Białystok. Klub została założony równo sto lat temu przez żołnierzy 42. Pułku Piechoty.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE