Nowi policjanci w Podlaskiem. Ślubowanie złożyło 19 funkcjonariuszy [ZDJĘCIA]

i

Autor: KWP Białystok Nowi policjanci w Podlaskiem. Ślubowanie złożyło 19 funkcjonariuszy [ZDJĘCIA]

Nowi policjanci w Podlaskiem. Ślubowanie złożyło 19 funkcjonariuszy [ZDJĘCIA]

2022-01-12 15:10

Nowi policjanci w szeregach podlaskiej policji. 19 osób złożyło ślubowanie, przysięgając strzec porządku i bezpieczeństwa na ulicach miast naszego regionu. Rotę przyjął od nich Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku, nadinspektor Robert Szewc.

  • W komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku odbyło się ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy.
  • Szeregi podlaskiej policji zasili 19 osób, które we wtorek, 11 stycznia, wypowiedziało słowa roty, składając uroczyste ślubowanie.
  • Wcześniej kandydaci sprostali wszystkim wymogom stawianym kandydatom podczas postępowania kwalifikacyjnego.

Nowi policjanci w Podlaskiem złożyli ślubowanie

We wtorek w budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku odbyło się uroczyste ślubowanie nowych funkcjonariuszy przyjętych do służby. Rotę ślubowania od policjantów przyjął Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Robert Szewc. Jej słowa wygłosiło 19 mundurowych, którzy wcześniej sprostali wymogom stawianym kandydatom do służby i przeszli wszystkie etapy postępowania kwalifikacyjnego.

W styczniowym naborze w garnizonie podlaskim przyjęto 5 policjantek i 14 policjantów. Wzmocnią oni komendy w Białymstoku, Łomży, Suwałkach, Hajnówce, Grajewie, Sejnach, Siemiatyczach i Mońkach.

Funkcjonariusze ślubowali: „ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia”.

Źródło: Informacja prasowa