Nowe dotacje dla firm. Padł REKORD! Jak sprawdzić, czy dostałeś dotację? [WYNIKI]

2020-06-23 8:14 hz
Nowe dotacje dla firm. Padł rekord! Budżet wyczerpany
Autor: pexels Nowe dotacje dla firm. Padł rekord! Budżet wyczerpany

Dotacje na kapitał obrotowy dla małych firm, mikroprzedsiębiorstw i samozatrudnionych wzbudziły rekordowe zainteresowanie. Od momentu uruchomienia naboru wniosków do podlaskiego urzędu wpłynęło blisko 10 tys. wniosków, co wyczerpało budżet konkursu.

Nadajesz się do Straży Granicznej? Zobacz jak wygląda test sprawnościowy

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Spis treści

  1. Nowe dotacje dla firm: Kto dostał dotację na kapitał obrotowy?
  2. Dotacja na kapitał obrotowy. Jakie dokumenty trzeba złożyć do urzędu?
  3. Jak sprawdzić, czy dotałeś dotację na kapitał obrotowy? 
  4. Nowe dotacje dla firm. Czy będzie nowy nabór dotacji na kapitał obrotowy?

Nowe dotacje dla firm: Kto dostał dotację na kapitał obrotowy?

Dotacja na kapitał obrotowy dla małych firm i samozatrudnionych to pierwszy tego typu konkurs w kraju. Mogły w nim startować mikro- i małe przedsiębiorstwa z województwa podlaskiego, w tym samozatrudnieni. Z dotacji sfinansują kapitał obrotowy, czyli bieżącą działalność firmy, której sytuacja pogorszyła się w związku z epidemią COVID-19.

Przeczytaj także: Nowe dotacje dla firm. Nie trzeba ich zwracać, ale pod jednym warunkiem

Nabór zaczął się 22 czerwca, o godzinie 8.00. Od początku cieszył się ogromnym zainteresowaniem podlaskich przedsiębiorców. Do godz. 9.30 padł rekord - przedsiębiorcy złożyli 10 tys. wniosków, co oznacza, że co minutę wpływało ich 111! Złożone w tym czasie wnioski wyczerpały pulę konkursową – 35 mln zł. Dlatego – zgodnie z regulaminem – konkurs został zakończony.

Nowe dotacje dla firm od początku cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Jak czytamy na stronie podlaskiego RPO, na konkurs o dotację na kapitał obrotowy w Podlaskiem wpłynęło 13 548 wniosków od 3996 wnioskodawców, co oznacza, że niektórzy wysyłali wielokrotnie ten sam wniosek. Średnia wartość złożonego wniosku wynosi 35,5 tys. zł.

Dotacja na kapitał obrotowy. Jakie dokumenty trzeba złożyć do urzędu?

– Ogromna skala zainteresowania drugą częścią Podlaskiego Pakietu Gospodarczego pozytywnie nas zaskoczyła – mówi Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego. – Cieszymy się, że nasi przedsiębiorcy tak licznie zgłosili się po to wsparcie. Wszystkim wnioskodawcom dziękujemy za udział w konkursie – dodał marszałek.

Do kiedy złożyć dokumenty, jeśli dostałeś dotację na kapitał obrotowy? Wnioskodawcy mają 3 dni na złożenie wersji papierowej wniosku. Dokumenty te można dostarczyć na 2 sposoby:

  • Przynieść osobiście do budynku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego (UMWP), przy ul. Poleskiej 89 w Białymstoku – do 25 czerwca, do godz. 15.30.
  • Przesłać pocztą (decyduje data stempla).

Jak sprawdzić, czy dotałeś dotację na kapitał obrotowy? 

Wyniki naboru wniosków o dotację na kapitał obrotowy zawiera lista sum kontrolnych wniosków, które zostały złożone, pozwalająca sprawdzić, czy dany wniosek został zarejestrowany w systemie, została opublikowana we wtorek, 23 czerwca.

Dodatek solidarnościowy. Jak złożyć wniosek i otrzymać zasiłek 1400 plus?

Chcesz wiedzieć, czy dostałeś dotację? Sprawdzisz to tutaj: Lista sum kontrolnych, w kolejności wpływu. Jeśli odnajdziesz sumę kontrolną swojego wniosku, to oznacza, że wniosek jest prawidłowo zgłoszony.

Nie wszyscy podczas składania wniosku otrzymali komunikat z potwierdzeniem złożenia wniosku. Nie oznacza to jednak, że wniosek nie przeszedł. Potwierdzenie nie jest obowiązkowe przy złożeniu dokumentów, jest informacją dla wnioskodawcy.

Nowe dotacje dla firm. Czy będzie nowy nabór dotacji na kapitał obrotowy?

Przedsiębiorcy, którzy nie zakwalifikowali się do uzyskania dotacji w tym konkursie, będą mogli jeszcze ubiegać się o wsparcie. Do wykorzystania będzie kolejne ok. 50 mln zł z funduszy unijnych.