Niebezpieczne wyprzedzanie na DK 8. Kierowca nie wiedział, że nagrywają go policjanci [WIDEO]

2021-02-25 12:11 agada
Niebezpieczne wyprzedzanie na DK 8. Kierowca nie wiedział, że nagrywają go policjanci
Autor: KWP Białystok Niebezpieczne wyprzedzanie na DK 8. Kierowca nie wiedział, że nagrywają go policjanci

Niebezpieczny manewr wyprzedzania ciężarówki na krajowej „ósemce” zakończył się dla kierującego samochodem osobowym mandatem. Przed tirem jechał bowiem nieoznakowany radiowóz policjantów z podlaskiej grupy Speed. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę zamontowaną na tylnej szybie radiowozu.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w niedzielę (14 lutego) na krajowej "ósemce" pomiędzy Białymstokiem a Augustowem. Kamera nieoznakowanego radiowozu policjantów z grupy Speed nagrała niedozwolony manewr kierowcy volvo. - Mężczyzna, jadąc w kierunku Białegostoku, wyprzedził tira nie stosując się do znaku P-3 "linia jednostronnie przekraczalna" i kontynuował swój manewr dojeżdżając do wierzchołka wzniesienia - poinformowała podlaska policja.

Ostrówek. Niebezpieczne wyprzedzanie na DK 8 nagrał nieoznakowany radiowóz

Zatrzymany do kontroli kierowca to 44-letni obywatel Białorusi. Za popełnione wykroczenie policja ukarała go mandatem w wysokości 500 złotych.

Policjanci przypominają, że krajowa "ósemka" pomiędzy Białymstokiem a Augustowem jest trasą szczególnie niebezpieczną. W ubiegłych latach doszło tam do wielu tragicznych wypadków.