Lekkoatletyka

Natalia Kaczmarek otrzymała podziękowanie za osiągnięcia od Prezydenta Miasta Białegostoku

2023-09-06 12:40

Natalia Kaczmarek, zawodniczka Klubu Sportowego „Podlasie” Białystok oraz jej trener Marek Rożej otrzymali podziękowanie z rąk Prezydenta Miasta. Okazją do tego było zdobycie srebrnego medalu Mistrzostw Świata w Budapeszcie.

Natalia zajęła 2. miejsce w biegu na dystansie 400 metrów, przez co stała się drugą najszybszą kobietą świata i najszybszą Europejką.

Dwa srebrne medale, dwa w Białymstoku

W trakcie Mistrzostw Świata w Budapeszcie, Polacy zdobyli dwa srebrne medale. Prezydent Tadeusz Truskolaski podkreślił, że wszystkie medale trafiły do Białegostoku. Jeden zdobyła Natalia Kaczmarek za bieg na dystansie 400 metrów, a Wojciech Nowicki - zawodnik Klubu "Podlasie", został wicemistrzem Świata w rzucie młotem.

Prezydent pogratulował zawodniczce i jej trenerowi wysokiego wyniku i nagrodził ich nagrodami pieniężnymi. 20 tysięcy złotych otrzymała Natalia Kaczmarek, a 10 tysięcy złotych trafiło do trenera Marka Rożeja.

Natalia Kaczmarek to 25-letnia lekkoatletka, medalistka Igrzysk Olimpijskich w Tokio, gdzie zdobyła złoty i srebrny medal. Jest Ambasadorką Sportu Białostockiego.