Najbiedniejsze gminy w Polsce. 7 samorządów z województwa podlaskiego w czołówce

i

Autor: pixabay.com Najbiedniejsze gminy w Polsce. 7 samorządów z województwa podlaskiego w czołówce

Najbiedniejsze gminy w Polsce. 7 samorządów z województwa podlaskiego w czołówce [LISTA]

2022-07-25 13:45

Ministerstwo Finansów opublikowało ranking gmin najbogatszych i najbiedniejszych w Polsce. W czołówce tych samorządów, gdzie żyje się najgorzej, znalazły się te z województwa podlaskiego.

Najbiedniejsze gminy w Polsce

Ministerstwo Finansów zaprezentowało wskaźniki dochodów podatkowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca dla poszczególnych gmin w Polsce (wskaźnik G). To właśnie one stanowią podstawę do wyliczenia rocznych kwot części wykonawczej subwencji ogólnej i wpłat na 2021 r. dla samorządów. Liderem pozostaje gmina wiejska Kleszczów w województwie łódzkim. Tam na jednego mieszkańca przypada 29 704 zł. Najgorzej jest w Potoku Górnym. Tam na jednego mieszkańca przypada zaledwie 523, 72 zł.

Tutaj bieda najgłośniej piszczy. Gmina z woj. lubelskiego na końcu rankingu zamożności samorządów

Gminy w województwie podlaskim

W czołówce najbogatszych gmin w Polsce znalazł się jeden samorząd z województwa podlaskiego. Chodzi tu o Mielnik, gdzie na jednego mieszkańca przypada 6703,37 zł. Niestety, nasz region zdominował również końcówkę zestawienia Ministerstwa Finansów, bo wśród dwudziestu najbiedniejszych gmin w kraju z Podlasia na końcu stawki znalazło się aż siedem samorządów. O które gminy chodzi? Listę najbiedniejszych gmin w województwie podlaskim znajdziesz w galerii poniżej.

Rolnicy. Podlasie. Andrzej z wizytą u Tomka z Pokaniewa. Najlepsze momenty