Możliwa gołoledź. Ostrzeżenie IMGW dla połowy województwa podlaskiego

2023-01-19 19:47
gołoledź
Autor: Paweł Jakubowski

W piątek (20.01) rano na jezdniach może pojawić się oblodzenie. Nad nasz region nadciągają marznące opady. W nocy temperatura zacznie spadać poniżej zera. Pojawi się również śnieg.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia o oblodzeniu zostało wydane dla 11. powiatów woj. podlaskiego. W nocy ma padać deszcz i śnieg. Temperatura spadnie poniżej zera. Warunki na drogach w piątkowy poranek mogą być bardzo trudne.

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna przy gruncie około -1°C - informuje Mariusz Klim z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego

Alerty obowiązuje do piątku do godz. 7:30, dotyczą powiatów:  augustowski, białostocki, bielski, hajnowski, moniecki, sejneński, siemiatycki, sokólski, wysokomazowiecki i zambrowski.

Tylko się POWIESIĆ... Potworne PODWYŻKI czynszów! Polacy są WŚCIEKLI | Komentery
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE